ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ԱՄԵՐԻԿՅԱՆ ՀԱՄԱԼՍԱՐԱՆԻ ՈՒՍԱՆՈՂՆԵՐԸ ԱՅՑԵԼԵԼ ԵՆ ՍԱՀՄԱՆԱԴՐԱԿԱՆ ԴԱՏԱՐԱՆ
2022 թվականի նոյեմբերի 10-ին Հայաստանի ամերիկյան համալսարանի մի շարք կրթական ծրագրերի ուսանողներ այց են կատարել Սահմանադրական դատարան։
Սահմանադրական դատարանի նախագահ Արման Դիլանյանը «բաց դասի» ձևաչափով դասախոսություն է անցկացրել ՀԱՀ-ի ուսանողներին համար: Արման Դիլանյանն ուսանողներին ներկայացրել է Սահմանադրական դատարանի առաքելությունը, անդրադարձ է կատարել անհատական սահմանադրական դիմումի ինստիտուտին, կոնկրետ և վերացական սահմանադրական վերահսկողության առանձնահատկություններին, ինչպես նաև պատասխանել է ուսանողներին հետաքրքրող հարցերին։

STUDENTS OF THE AMERICAN UNIVERSITY OF ARMENIA VISITED THE CONSTITUTIONAL COURT
On 10 November 2022, students of several educational programs of the American University of Armenia visited the Constitutional Court.
The President of the Constitutional Court Arman Dilanyan delivered an "open class" lecture for the AUA students. During the lecture Arman Dilanyan presented the mission of the Constitutional Court and the procedure for examination of individual applications at the Constitutional Court, as well he addressed the peculiarities of concrete and abstract constitutional review, as well as responded to the student’s inquiries.