ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ԱՄԵՐԻԿՅԱՆ ՀԱՄԱԼՍԱՐԱՆԻ ՈՒՍԱՆՈՂՆԵՐԸ ԱՅՑԵԼԵԼ ԵՆ ՍԱՀՄԱՆԱԴՐԱԿԱՆ ԴԱՏԱՐԱՆ
2022 թվականի նոյեմբերի 10-ին Հայաստանի ամերիկյան համալսարանի մի շարք կրթական ծրագրերի ուսանողներ այց են կատարել Սահմանադրական դատարան։
Սահմանադրական դատարանի նախագահ Արման Դիլանյանը «բաց դասի» ձևաչափով դասախոսություն է անցկացրել ՀԱՀ-ի ուսանողներին համար: Արման Դիլանյանն ուսանողներին ներկայացրել է Սահմանադրական դատարանի առաքելությունը, անդրադարձ է կատարել անհատական սահմանադրական դիմումի ինստիտուտին, կոնկրետ և վերացական սահմանադրական վերահսկողության առանձնահատկություններին, ինչպես նաև պատասխանել է ուսանողներին հետաքրքրող հարցերին։

СТУДЕНТЫ АМЕРИКАНСКОГО УНИВЕРСИТЕТА АРМЕНИИ В КОНСТИТУЦИОННОМ СУДЕ
10 ноября 2022 года студенты ряда образовательных программ Американского университета Армении посетили Конституционный Суд.
Председатель Конституционного Суда Арман Диланян выступил перед студентами Университета с лекцией в формате “открытого урока”. Арман Диланян ознакомил студентов с миссией Конституционного Суда, затронул вопросы касательно института индивидуального конституционного обращения, особенностей конкретного и абстрактного конституционного контроля, а также ответил на интересующие их вопросы.