ՍԴ ՆԱԽԱԳԱՀԸ ՆԵՐԿԱՅԱՑՐԵԼ Է ՆՈՐԸՆՏԻՐ ԴԱՏԱՎՈՐ ԴԱՎԻԹ ԽԱՉԱՏՈՒՐՅԱՆԻՆ
2024 թվականի մայիսի 30-ին տեղի ունեցավ Սահմանադրական դատարանի դատավորի պաշտոնը ստանձնած դատավոր Դավիթ Խաչատուրյանի  ներկայացումը Բարձր դատարանի դատավորներին և աշխատակազմին:
Արարողակարգային միջոցառման մեկնարկին Սահմանադրական դատարանի նախագահ Արման Դիլանյանը ներկայացնելով դատավորին՝ մաղթեց  արդյունավետ պաշտոնավարում, ինչպես նաև հույս հայտնեց, որ դատավոր Դավիթ Խաչատուրյանն իր ամենօրյա գործունեությամբ կնպաստի մեր երկրում սահմանադրական արդարադատության, իրավունքի գերակայության և սահմանադրականության ամրապնդմանը:
Դատավոր Դավիթ Խաչատուրյանն իր խոսքում նշեց, որ իր համար մեծ պատիվ է Հայաստանի Հանրապետության ժողովրդի վստահությունը վայելող Ազգային Ժողովի կողմից Սահմանադրական դատարանի դատավոր ընտրվելը՝  հույս հայտնելով, որ ՍԴ մյուս դատավորների և աշխատակազմի հետ համատեղ արդյունավետ համագործակցության արդյունքում, կկարողանա իր գիտելիքներն ու փորձը ծառայեցնել սահմանադրական արդարադատության խնդրիների լուծմանը:
Միջոցառման ընթացքում Սահմանադրական դատարանի դատավոր Դավիթ Խաչատուրյանին հանձնվեցին Սահմանադրական դատարանի դատավորի հատուկ համազգեստը՝ պատմուճանը, ինչպես նաև Սահմանադրական դատարանի դատավորի ձևաթղթերը:

PRESIDENT OF THE CONSTITUTIONAL COURT INTRODUCED THE NEWLY ELECTED JUSTICE DAVID KHACHATURYAN
On May 30, 2024, the newly elected Justice of the Constitutional Court David Khachaturyan was introduced to the Justices and the Staff of the High Court.
At the beginning of the solemn event, the President of the Constitutional Court Arman Dilanyan introduced the Justice David Khachaturyan and wished him a productive tenure, and also expressed hope that through his daily efforts, Justice Khachaturyan would contribute to the strengthening of constitutional justice, the rule of law and constitutionalism in our country.
In his address, Justice Khachaturyan noted that it is a great honor for him to be elected a Justice of the Constitutional Court by the National Assembly, which enjoys the trust of the people of the Republic of Armenia. He also expressed hope that as a result of effective cooperation with the Justices and the Staff of the Constitutional Court, he will share his experience and knowledge to address the issues of constitutional justice.
During the event, the newly elected Justice of the Constitutional Court David Khachaturyan was handed the special uniform of the justice of the Constitutional Court — the robe, as well as the official letterhead of the justice of the Constitutional Court.