ՔԱՂԱՔԱՑԻՆԵՐ ԱՐԹՈՒՐ ՍԱՔՈՒՆՑԻ, ԽԱՉԻԿ ՇԱՀԲԱԶՅԱՆԻ, ԿԱՐԻՆԵ ԱՅՎԱԶՅԱՆԻ, ՍԵՎԱԿ ԴԵՐՁՅԱՆԻ, ՎՈԼՈԴՅԱ ԱԲԱԶՅԱՆԻ ԵՎ ԷԴԳԱՐ ԽԱՉԱՏՐՅԱՆԻ ԴԻՄՈՒՄԻ ՀԻՄԱՆ ՎՐԱ՝ «ՏԵՂԱԿԱՆ ՀԱՆՐԱՔՎԵԻ ՄԱՍԻՆ» ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՕՐԵՆՔԻ 5 ՀՈԴՎԱԾԻ 2-ՐԴ ԿԵՏԻ՝ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՍԱՀՄԱՆԱԴՐՈՒԹՅԱՆԸ ՀԱՄԱՊԱՏԱՍԽԱ ՆՈՒԹՅԱՆ ՀԱՐՑԸ ՈՐՈՇԵԼՈՒ ՎԵՐԱԲԵՐՅԱԼ ԳՈՐԾՈՎ
2007 ԹՎԱԿԱՆԻ ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ 19-ԻՆ ՍՏՈՐԱԳՐՎԱԾ՝ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ԵՎ ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ ԶԱՐԳԱՑՄԱՆ ԸՆԿԵՐԱԿՑՈՒԹՅԱՆ ՄԻՋԵՎ 3568-1 AM ՖԻՆԱՆՍԱՎՈՐՄԱՆ ՀԱՄԱՁԱՅՆԱԳՐՈՒՄ (ՈՌՈԳՄԱՆ ՀԱՄԱԿԱՐԳԵՐԻ ԶԱՐԳԱՑՄԱՆ ԾՐԱԳՐԻ ԼՐԱՑՈՒՑԻՉ ՖԻՆԱՆՍԱՎՈՐՈՒՄ) ԱՄՐԱԳՐՎԱԾ ՊԱՐՏԱՎՈՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ՝ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՍԱՀՄԱՆԱԴՐՈՒԹՅԱՆԸ ՀԱՄԱՊԱՏԱՍԽԱՆՈՒԹՅԱՆ ՀԱՐՑԸ ՈՐՈՇԵԼՈՒ ՎԵՐԱԲԵՐՅԱԼ ԳՈՐԾՈՎ
2006 ԹՎԱԿԱՆԻ ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ 28-ԻՆ ՄԻՆՍԿՈՒՄ ՍՏՈՐԱԳՐՎԱԾ՝ ԱՆԿԱԽ ՊԵՏՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ՀԱՄԱԳՈՐԾԱԿՑՈՒԹՅԱՆ ՄԱՍՆԱԿԻՑ ՊԵՏՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ՀՈՒՄԱՆԻՏԱՐ ՀԱՄԱԳՈՐԾԱԿՑՈՒԹՅԱՆ ԽՈՐՀՐԴԻ ՄԱՍԻՆ ՀԱՄԱՁԱՅՆԱԳՐՈՒՄ ԱՄՐԱԳՐՎԱԾ ՊԱՐՏԱՎՈՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ՝ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՍԱՀՄԱՆԱԴՐՈՒԹՅԱՆԸ ՀԱՄԱՊԱՏԱՍԽԱՆՈՒԹՅԱՆ ՀԱՐՑԸ ՈՐՈՇԵԼՈՒ ՎԵՐԱԲԵՐՅԱԼ ԳՈՐԾՈՎ
2007 ԹՎԱԿԱՆԻ ԱՊՐԻԼԻ 15-ԻՆ ԿԱՀԻՐԵՈՒՄ ՍՏՈՐԱԳՐՎԱԾ՝ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ԵՎ ԵԳԻՊՏՈՍԻ ԱՐԱԲԱԿԱՆ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՄԻՋԵՎ ՔՐԵԱԿԱՆ ԳՈՐԾԵՐՈՎ ՓՈԽԱԴԱՐՁ ԻՐԱՎԱԿԱՆ ՕԳՆՈՒԹՅԱՆ ՄԱՍԻՆ ՊԱՅՄԱՆԱԳՐՈՒՄ ԱՄՐԱԳՐՎԱԾ ՊԱՐՏԱՎՈՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ՝ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՍԱՀՄԱՆԱԴՐՈՒԹՅԱՆԸ ՀԱՄԱՊԱՏԱՍԽԱՆՈՒԹՅԱՆ ՀԱՐՑԸ ՈՐՈՇԵԼՈՒ ՎԵՐԱԲԵՐՅԱԼ ԳՈՐԾՈՎ
1998 ԹՎԱԿԱՆԻ ՀՈՒՆԻՍԻ 18-ԻՆ ՍՏՈՐԱԳՐՎԱԾ՝ «ԱՂԵՏԻ ՄԵՂՄԱՑՄԱՆ ԵՎ ՕԳՆՈՒԹՅԱՆ ՑՈՒՑԱԲԵՐՄԱՆ ՆՊԱՏԱԿՈՎ ՀԵՌԱՀԱՂՈՐԴԱԿՑԱԿԱՆ ՌԵՍՈՒՐՍՆԵՐԻ ՏՐԱՄԱԴՐՄԱՆ ՄԱՍԻՆ» ՏԱՄՊԵՐԵԻ ԿՈՆՎԵՆՑԻԱՅՈՒՄ ԱՄՐԱԳՐՎԱԾ ՊԱՐՏԱՎՈՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ՝ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՍԱՀՄԱՆԱԴՐՈՒԹՅԱՆԸ ՀԱՄԱՊԱՏԱՍԽԱՆՈՒԹՅԱՆ ՀԱՐՑԸ ՈՐՈՇԵԼՈՒ ՎԵՐԱԲԵՐՅԱԼ ԳՈՐԾՈՎ
2007 ԹՎԱԿԱՆԻ ԱՊՐԻԼԻ 26-ԻՆ ՍՏՈՐԱԳՐՎԱԾ՝ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ԵՎ ՎԵՐԱԿԱՌՈՒՑՄԱՆ ԵՎ ԶԱՐԳԱՑՄԱՆ ԵՎՐՈՊԱԿԱՆ ԲԱՆԿԻ ՄԻՋԵՎ ՎԱՐԿԱՅԻՆ ՀԱՄԱՁԱՅՆԱԳՐՈՒՄ (ՍԵՎԱՆԱ ԼՃԻ ԲՆԱՊԱՀՊԱՆԱԿԱՆ ԾՐԱԳԻՐ) ԱՄՐԱԳՐՎԱԾ ՊԱՐՏԱՎՈՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ՝ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՍԱՀՄԱՆԱԴՐՈՒԹՅԱՆԸ ՀԱՄԱՊԱՏԱՍԽԱՆՈՒԹՅԱՆ ՀԱՐՑԸ ՈՐՈՇԵԼՈՒ ՎԵՐԱԲԵՐՅԱԼ ԳՈՐԾՈՎ
2007 ԹՎԱԿԱՆԻ ԱՊՐԻԼԻ 15-ԻՆ ԿԱՀԻՐԵՈՒՄ ՍՏՈՐԱԳՐՎԱԾ՝ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ԿԱՌԱՎԱՐՈՒԹՅԱՆ ԵՎ ԵԳԻՊՏՈՍԻ ԱՐԱԲԱԿԱՆ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ԿԱՌԱՎԱՐՈՒԹՅԱՆ ՄԻՋԵՎ ՄԱՔՍԱՅԻՆ ԲՆԱԳԱՎԱՌՈՒՄ ՀԱՄԱԳՈՐԾԱԿՑՈՒԹՅԱՆ ԵՎ ՓՈԽԱԴԱՐՁ ԱՋԱԿՑՈՒԹՅԱՆ ՄԱՍԻՆ ՀԱՄԱՁԱՅՆԱԳՐՈՒՄ ԱՄՐԱԳՐՎԱԾ ՊԱՐՏԱՎՈՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ՝ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՍԱՀՄԱՆԱԴՐՈՒԹՅԱՆԸ ՀԱՄԱՊԱՏԱՍԽԱՆՈՒԹՅԱՆ ՀԱՐՑԸ ՈՐՈՇԵԼՈՒ ՎԵՐԱԲԵՐՅԱԼ ԳՈՐԾՈՎ
2007 ԹՎԱԿԱՆԻ ՄԱՐՏԻ 19-ԻՆ ՄԵՂՐԻՈՒՄ ՍՏՈՐԱԳՐՎԱԾ՝ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ԿԱՌԱՎԱՐՈՒԹՅԱՆ ԵՎ ԻՐԱՆԻ ԻՍԼԱՄԱԿԱՆ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ԿԱՌԱՎԱՐՈՒԹՅԱՆ ՄԻՋԵՎ ԱՐԱՔՍ ԳԵՏԻ ՎՐԱ ՀԻԴՐՈԷԼԵԿՏՐԱԿԱՅԱՆՆԵՐ ԿԱՌՈՒՑԵԼՈՒ ԵՎ ՇԱՀԱԳՈՐԾԵԼՈՒ ԲՆԱԳԱՎԱՌՈՒՄ ՀԱՄԱԳՈՐԾԱԿՑՈՒԹՅԱՆ ՄԱՍԻՆ ՀԱՄԱՁԱՅՆԱԳՐՈՒՄ ԱՄՐԱԳՐՎԱԾ ՊԱՐՏԱՎՈՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ՝ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՍԱՀՄԱՆԱԴՐՈՒԹՅԱՆԸ ՀԱՄԱՊԱՏԱՍԽԱՆՈՒԹՅԱՆ ՀԱՐՑԸ ՈՐՈՇԵԼՈՒ ՎԵՐԱԲԵՐՅԱԼ ԳՈՐԾՈՎ
«ԻՄՊԻՉՄԵՆՏ» ԴԱՇԻՆՔԻ, «ՆՈՐ ԺԱՄԱՆԱԿՆԵՐ», «ՕՐԻՆԱՑ ԵՐԿԻՐ» ԵՎ «ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅՈՒՆ» ԿՈՒՍԱԿՑՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ԴԻՄՈՒՄՆԵՐԻ ՀԻՄԱՆ ՎՐԱ՝ ՀՀ ԿԵՆՏՐՈՆԱԿԱՆ ԸՆՏՐԱԿԱՆ ՀԱՆՁՆԱԺՈՂՈՎԻ 2007 ԹՎԱԿԱՆԻ ՄԱՅԻՍԻ 19-Ի՝ «ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ԱԶԳԱՅԻՆ ԺՈՂՈՎԻ ՀԱՄԱՄԱՍՆԱԿԱՆ ԸՆՏՐԱԿԱՐԳՈՎ ՊԱՏԳԱՄԱՎՈՐՆԵՐ ԸՆՏՐՎԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ» ԹԻՎ 149-Ա ՈՐՈՇՈՒՄԸ ՎԻՃԱՐԿԵԼՈՒ ՎԵՐԱԲԵՐՅԱԼ ԳՈՐԾՈՎ
ՔԱՂԱՔԱՑԻՆԵՐ ԱՐԱՅԻԿ ՍԱՖԱՐՅԱՆԻ ԵՎ ՀԱՐՈՒԹՅՈՒՆ ՀԱԿՈԲՅԱՆԻ ԴԻՄՈՒՄԻ ՀԻՄԱՆ ՎՐԱ՝ ՀՀ ՔԱՂԱՔԱՑԻԱԿԱՆ ԴԱՏԱՎԱՐՈՒԹՅԱՆ ՕՐԵՆՍԳՐՔԻ 231.2. ՀՈԴՎԱԾԻ 1-ԻՆ ԿԵՏԻ 3-ՐԴ ԵՆԹԱԿԵՏԻ, ՀՀ ՔԱՂԱՔԱՑԻԱԿԱՆ ՕՐԵՆՍԳՐՔԻ 300 ՀՈԴՎԱԾԻ 2-ՐԴ ԿԵՏԻ՝ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՍԱՀՄԱՆԱԴՐՈՒԹՅԱՆԸ ՀԱՄԱՊԱՏԱՍԽԱՆՈՒԹՅԱՆ ՀԱՐՑԸ ՈՐՈՇԵԼՈՒ ՎԵՐԱԲԵՐՅԱԼ ԳՈՐԾՈՎ
ՔԱՂԱՔԱՑԻ ԻՐԻՆԱ ԵԴԻԳԱՐՅԱՆԻ ԴԻՄՈՒՄԻ ՀԻՄԱՆ ՎՐԱ՝ «ՍԱՀՄԱՆԱԴՐԱԿԱՆ ԴԱՏԱՐԱՆԻ ՄԱՍԻՆ» ՀՀ ՕՐԵՆՔԻ 68 ՀՈԴՎԱԾԻ 15-ՐԴ ՄԱՍԻ ԵՐԿՐՈՐԴ ՊԱՐԲԵՐՈՒԹՅԱՆ ԵՎ ՀՀ ՔԱՂԱՔԱՑԻԱԿԱՆ ԴԱՏԱՎԱՐՈՒԹՅԱՆ ՕՐԵՆՍԳՐՔԻ 230 ՀՈԴՎԱԾԻ 1-ԻՆ ԿԵՏԻ 4.1. ԵՆԹԱԿԵՏԻ ԵՎ 231.2. ՀՈԴՎԱԾԻ 1-ԻՆ ԿԵՏԻ 1-3 ԵՆԹԱԿԵՏԵՐԻ՝ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՍԱՀՄԱՆԱԴՐՈՒԹՅԱՆԸ ՀԱՄԱՊԱՏԱՍԽԱՆՈՒԹՅԱՆ ՀԱՐՑԸ ՈՐՈՇԵԼՈՒ ՎԵՐԱԲԵՐՅԱԼ ԳՈՐԾՈՎ
2006 ԹՎԱԿԱՆԻ ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ 16-ԻՆ ԲԵՌԼԻՆՈՒՄ ՍՏՈՐԱԳՐՎԱԾ՝ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ԿԱՌԱՎԱՐՈՒԹՅԱՆ ԵՎ ԳԵՐՄԱՆԻԱՅԻ ԴԱՇՆԱՅԻՆ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ԿԱՌԱՎԱՐՈՒԹՅԱՆ ՄԻՋԵՎ ԱՌԱՆՑ ԹՈՒՅԼՏՎՈՒԹՅԱՆ ԳՏՆՎՈՂ ԱՆՁԱՆՑ ՀԵՏ ԸՆԴՈՒՆԵԼՈՒ ԵՎ ՏԱՐԱՆՑԻԿ ՓՈԽԱԴՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ (ՀԱՄԱՁԱՅՆԱԳԻՐ ՀԵՏ ԸՆԴՈՒՆԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ) ՀԱՄԱՁԱՅՆԱԳՐՈՒՄ ԱՄՐԱԳՐՎԱԾ ՊԱՐՏԱՎՈՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ՝ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՍԱՀՄԱՆԱԴՐՈՒԹՅԱՆԸ ՀԱՄԱՊԱՏԱՍԽԱՆՈՒԹՅԱՆ ՀԱՐՑԸ ՈՐՈՇԵԼՈՒ ՎԵՐԱԲԵՐՅԱԼ ԳՈՐԾՈՎ
ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ԿԱՌԱՎԱՐՈՒԹՅԱՆ ԵՎ ՖԻՆԼԱՆԴԻԱՅԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ԿԱՌԱՎԱՐՈՒԹՅԱՆ ՄԻՋԵՎ ԵԿԱՄՈՒՏՆԵՐԻ ԵՎ ԳՈՒՅՔԻ ԿՐԿՆԱԿԻ ՀԱՐԿՈՒՄԸ ԲԱՑԱՌԵԼՈՒ ԵՎ ՀԱՐԿՈՒՄԻՑ ԽՈՒՍԱՓԵԼԸ ԿԱՆԽԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ ՀԱՄԱՁԱՅՆԱԳՐՈՒՄ ԱՄՐԱԳՐՎԱԾ ՊԱՐՏԱՎՈՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ՝ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՍԱՀՄԱՆԱԴՐՈՒԹՅԱՆԸ ՀԱՄԱՊԱՏԱՍԽԱՆՈՒԹՅԱՆ ՀԱՐՑԸ ՈՐՈՇԵԼՈՒ ՎԵՐԱԲԵՐՅԱԼ ԳՈՐԾՈՎ
2006 ԹՎԱԿԱՆԻ ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ 4-ԻՆ ԵՐԵՎԱՆՈՒՄ ՍՏՈՐԱԳՐՎԱԾ՝ «ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ԿԱՌԱՎԱՐՈՒԹՅԱՆ ԵՎ ՌՈՒՄԻՆԻԱՅԻ ԿԱՌԱՎԱՐՈՒԹՅԱՆ ՄԻՋԵՎ 1994 ԹՎԱԿԱՆԻ ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ 20-ԻՆ ԲՈՒԽԱՐԵՍՏՈՒՄ ՍՏՈՐԱԳՐՎԱԾ՝ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ԿԱՌԱՎԱՐՈՒԹՅԱՆ ԵՎ ՌՈՒՄԻՆԻԱՅԻ ԿԱՌԱՎԱՐՈՒԹՅԱՆ ՄԻՋԵՎ ՆԵՐԴՐՈՒՄՆԵՐԻ ԽՐԱԽՈՒՍՄԱՆ ԵՎ ՓՈԽԱԴԱՐՁ ՊԱՇՏՊԱՆՈՒԹՅԱՆ ՄԱՍԻՆ» ՀԱՄԱՁԱՅՆԱԳՐԻ ԼՐԱՑՈՒՑԻՉ ԱՐՁԱՆԱԳՐՈՒԹՅԱՆ ՄԵՋ ԱՄՐԱԳՐՎԱԾ ՊԱՐՏԱՎՈՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ՝ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՍԱՀՄԱՆԱԴՐՈՒԹՅԱՆԸ ՀԱՄԱՊԱՏԱՍԽԱՆՈՒԹՅԱՆ ՀԱՐՑԸ ՈՐՈՇԵԼՈՒ ՎԵՐԱԲԵՐՅԱԼ ԳՈՐԾՈՎ
2006 ԹՎԱԿԱՆԻ ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ 6-ԻՆ ԱՍՏԱՆԱՅՈՒՄ ՍՏՈՐԱԳՐՎԱԾ՝ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ԿԱՌԱՎԱՐՈՒԹՅԱՆ ԵՎ ՂԱԶԱԽՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ԿԱՌԱՎԱՐՈՒԹՅԱՆ ՄԻՋԵՎ ԵԿԱՄՈՒՏՆԵՐԻ ԵՎ ԳՈՒՅՔԻ ԿՐԿՆԱԿԻ ՀԱՐԿՈՒՄԸ ԲԱՑԱՌԵԼՈՒ ԵՎ ՀԱՐԿՈՒՄԻՑ ԽՈՒՍԱՓԵԼԸ ԿԱՆԽԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ ԿՈՆՎԵՆՑԻԱՅՈՒՄ ԱՄՐԱԳՐՎԱԾ ՊԱՐՏԱՎՈՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ՝ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՍԱՀՄԱՆԱԴՐՈՒԹՅԱՆԸ ՀԱՄԱՊԱՏԱՍԽԱՆՈՒԹՅԱՆ ՀԱՐՑԸ ՈՐՈՇԵԼՈՒ ՎԵՐԱԲԵՐՅԱԼ ԳՈՐԾՈՎ
ՄԱՐԴՈՒ ԻՐԱՎՈՒՆՔՆԵՐԻ ԵՎ ՀԻՄՆԱՐԱՐ ԱԶԱՏՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ՊԱՇՏՊԱՆՈՒԹՅԱՆ ՄԱՍԻՆ ԿՈՆՎԵՆՑԻԱՅԻ՝ «ԲՈԼՈՐ ՀԱՆԳԱՄԱՆՔՆԵՐՈՒՄ ՄԱՀԱՊԱՏԺԻ ՎԵՐԱՑՄԱՆ ՄԱՍԻՆ» ԹԻՎ 13 ԱՐՁԱՆԱԳՐՈՒԹՅԱՆ ՄԵՋ ԱՄՐԱԳՐՎԱԾ ՊԱՐՏԱՎՈՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ՝ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՍԱՀՄԱՆԱԴՐՈՒԹՅԱՆԸ ՀԱՄԱՊԱՏԱՍԽԱՆՈՒԹՅԱՆ ՀԱՐՑԸ ՈՐՈՇԵԼՈՒ ՎԵՐԱԲԵՐՅԱԼ ԳՈՐԾՈՎ
2006 ԹՎԱԿԱՆԻ ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ 4-ԻՆ ԵՐԵՎԱՆՈՒՄ ՍՏՈՐԱԳՐՎԱԾ՝ «ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ԿԱՌԱՎԱՐՈՒԹՅԱՆ ԵՎ ՌՈՒՄԻՆԻԱՅԻ ԿԱՌԱՎԱՐՈՒԹՅԱՆ ՄԻՋԵՎ ԱՌԵՎՏՐԱՏՆՏԵՍԱԿԱՆ ԿԱՊԵՐԻ ԵՎ ԳԻՏԱՏԵԽՆԻԿԱԿԱՆ ՀԱՄԱԳՈՐԾԱԿՑՈՒԹՅԱՆ ՄԱՍԻՆ» 1991 ԹՎԱԿԱՆԻ ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ 4-ԻՆ ՍՏՈՐԱԳՐՎԱԾ ՀԱՄԱՁԱՅՆԱԳԻՐԸ ՓՈՓՈԽՈՂ ԱՐՁԱՆԱԳՐՈՒԹՅԱՆ ՄԵՋ ԱՄՐԱԳՐՎԱԾ ՊԱՐՏԱՎՈՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ՝ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՍԱՀՄԱՆԱԴՐՈՒԹՅԱՆԸ ՀԱՄԱՊԱՏԱՍԽԱՆՈՒԹՅԱՆ ՀԱՐՑԸ ՈՐՈՇԵԼՈՒ ՎԵՐԱԲԵՐՅԱԼ ԳՈՐԾՈՎ
2006 ԹՎԱԿԱՆԻ ՀՈՒՆԻՍԻ 9-ԻՆ ԵՐԵՎԱՆՈՒՄ ՍՏՈՐԱԳՐՎԱԾ՝ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ԿԱՌԱՎԱՐՈՒԹՅԱՆ ԵՎ ԵՎՐՈՊԱՅԻ ԱՆՎՏԱՆԳՈՒԹՅԱՆ ԵՎ ՀԱՄԱԳՈՐԾԱԿՑՈՒԹՅԱՆ ԿԱԶՄԱԿԵՐՊՈՒԹՅԱՆ ՄԻՋԵՎ ԵՐԵՎԱՆՈՒՄ ԵՎՐՈՊԱՅԻ ԱՆՎՏԱՆԳՈՒԹՅԱՆ ԵՎ ՀԱՄԱԳՈՐԾԱԿՑՈՒԹՅԱՆ ԿԱԶՄԱԿԵՐՊՈՒԹՅԱՆ ԳՐԱՍԵՆՅԱԿ ՀԻՄՆԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ ՓՈԽԸՄԲՌՆՄԱՆ ՀՈՒՇԱԳՐԻ ԼՐԱՑՈՒՑԻՉ ԱՐՁԱՆԱԳՐՈՒԹՅԱՆ ՄԵՋ ԱՄՐԱԳՐՎԱԾ ՊԱՐՏԱՎՈՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ՝ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՍԱՀՄԱՆԱԴՐՈՒԹՅԱՆԸ ՀԱՄԱՊԱՏԱՍԽԱՆՈՒԹՅԱՆ ՀԱՐՑԸ ՈՐՈՇԵԼՈՒ ՎԵՐԱԲԵՐՅԱԼ ԳՈՐԾՈՎ
ՀՀ ԳԼԽԱՎՈՐ ԴԱՏԱԽԱԶԻ, ՔԱՂԱՔԱՑԻ Տ. ՍԱՀԱԿՅԱՆԻ ԵՎ ՀՀ ՏԱՐԱԾՔԱՅԻՆ ԿԱՌԱՎԱՐՄԱՆ ՆԱԽԱՐԱՐՈՒԹՅԱՆ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՓՐԿԱՐԱՐ ԾԱՌԱՅՈՒԹՅԱՆ ԴԻՄՈՒՄՆԵՐԻ ՀԻՄԱՆ ՎՐԱ՝ ՀՀ ՔՐԵԱԿԱՆ ԴԱՏԱՎԱՐՈՒԹՅԱՆ ՕՐԵՆՍԳՐՔԻ 414.1. ՀՈԴՎԱԾԻ 2-ՐԴ ՄԱՍԻ, 414.2. ՀՈԴՎԱԾԻ 1-ԻՆ ՄԱՍԻ 1-ԻՆ ԵՎ 3-ՐԴ ԿԵՏԵՐԻ ԴՐՈՒՅԹՆԵՐԻ՝ ՀՀ ՍԱՀՄԱՆԱԴՐՈՒԹՅԱՆԸ ՀԱՄԱՊԱՏԱՍԽԱՆՈՒԹՅԱՆ ՀԱՐՑԸ ՈՐՈՇԵԼՈՒ ՎԵՐԱԲԵՐՅԱԼ ԳՈՐԾՈՎ
ՔԱՂԱՔԱՑԻՆԵՐ ՀԱԿՈԲ ԴԱՆԻԵԼՅԱՆԻ, ՎԱՉԱԳԱՆ ԽԱՉԱՏՐՅԱՆԻ, ԼԵՆԱ ՀԱԽՆԱԶԱՐՅԱՆԻ, ԹԱՄԱՐԱ ՄԿՐՏՉՅԱՆԻ, «ԿԱՐԵՆ ՂԱԶԱՐՅԱՆ» ԱՁ-Ի, ԱՐՏԱԿ ԲԱԴԱԼՅԱՆԻ, ՄԱՐԻԵՏԱ ՀԱԽՎԵՐԴՅԱՆԻ ԵՎ ՍԱՄՎԵԼ ՂԱՐԻԲՅԱՆԻ, ՄԱՅԻՍ ՎԱՀՐԱԴՅԱՆԻ, ՍՊԱՐՏԱԿ ԶԱՔԱՐՅԱՆԻ, ՌՈԶԱ ՄԻՆԱՍՅԱՆԻ, ԲՈՐԻՍ ՎԱՆՅԱՆԻ, ՎԵՐՍԱՆԴԻԿ ՀԱԿՈԲՅԱՆԻ ԵՎ ՀԵՂԻՆԵ ԱՄԻՐԽԱՆՅԱՆԻ, ՇԱՄԻՐ ՄԱՐԴԱՆՅԱՆԻ, «ՎԱՐԴԱՆ ՍԵՐԳՈ» ՍՊԸ-Ի, ՇՈՂԻԿ ՀՈՎՀԱՆՆԻՍՅԱՆԻ, ԳԵՂԵՑԻԿ ԱՌԱՔԵԼՅԱՆԻ, ՄԻՍԱԿ ՊՈՂԻԿՅԱՆԻ, ԽԱՉԻԿ ՀԱՋՅԱՆԻ, ՍՈՒՍԱՆՆԱ ՂԱՐԱՄՅԱՆԻ, ԺԵՆՅԱ ՀԱՄԲԱՐՁՈՒՄՅԱՆԻ, ԱՐՈՒՍՅԱԿ ՓԱՅՏՅԱՆԻ, ԲԱԼԳԻԶԱՐ ՄԱՀՄԵԴՈՎԱՅԻ, ՄԱՆՎԵԼ ԵՎ ՍՎԵՏԼԱՆԱ ՀՈՎՀԱՆՆԻՍՅԱՆՆԵՐԻ, ԴԱՎԻԹ, ՆՈՐԱՅՐ, ԿԱՐԻՆԵ ԵՎ ԱՐԹՈՒՐ ՀՈՎՀԱՆՆԻՍՅԱՆՆԵՐԻ, ՄԱՅՐԱՆՈՒՇ ՍՏԵՓԱՆՅԱՆԻ, ԱՐՏՈ ԱԼԱՎԵՐԴՅԱՆԻ ԴԻՄՈՒՄՆԵՐԻ ՀԻՄԱՆ ՎՐԱ՝ ՀՀ ՔԱՂԱՔԱՑԻԱԿԱՆ ԴԱՏԱՎԱՐՈՒԹՅԱՆ ՕՐԵՆՍԳՐՔԻ 230 ՀՈԴՎԱԾԻ 1-ԻՆ ԿԵՏԻ, 231.1., 231.2. ՀՈԴՎԱԾՆԵՐԻ ԴՐՈՒՅԹՆԵՐԻ՝ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՍԱՀՄԱՆԱԴՐՈՒԹՅԱՆԸ ՀԱՄԱՊԱՏԱՍԽԱՆՈՒԹՅԱՆ ՀԱՐՑԸ ՈՐՈՇԵԼՈՒ ՎԵՐԱԲԵՐՅԱԼ ԳՈՐԾՈՎ
2007 ԹՎԱԿԱՆԻ ՄԱՐՏԻ 9-ԻՆ ԵՐԵՎԱՆՈՒՄ ՍՏՈՐԱԳՐՎԱԾ՝ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ԵՎ ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ ԶԱՐԳԱՑՄԱՆ ԸՆԿԵՐԱԿՑՈՒԹՅԱՆ ՄԻՋԵՎ ՖԻՆԱՆՍԱՎՈՐՄԱՆ ՀԱՄԱՁԱՅՆԱԳՐՈՒՄ (ԱՂՔԱՏՈՒԹՅԱՆ ՀԱՂԹԱՀԱՐՄԱՆ ԱՋԱԿՑՈՒԹՅԱՆ ԵՐՐՈՐԴ ՎԱՐԿ) ԱՄՐԱԳՐՎԱԾ ՊԱՐՏԱՎՈՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ՝ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՍԱՀՄԱՆԱԴՐՈՒԹՅԱՆԸ ՀԱՄԱՊԱՏԱՍԽԱՆՈՒԹՅԱՆ ՀԱՐՑԸ ՈՐՈՇԵԼՈՒ ՎԵՐԱԲԵՐՅԱԼ ԳՈՐԾՈՎ
2007 ԹՎԱԿԱՆԻ ՄԱՐՏԻ 9-ԻՆ ԵՐԵՎԱՆՈՒՄ ՍՏՈՐԱԳՐՎԱԾ՝ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ԵՎ ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ ԶԱՐԳԱՑՄԱՆ ԸՆԿԵՐԱԿՑՈՒԹՅԱՆ ՄԻՋԵՎ ՖԻՆԱՆՍԱՎՈՐՄԱՆ ՀԱՄԱՁԱՅՆԱԳՐՈՒՄ (ԱՌՈՂՋԱՊԱՀՈՒԹՅԱՆ ՀԱՄԱԿԱՐԳԻ ԱՐԴԻԱԿԱՆԱՑՄԱՆ ԵՐԿՐՈՐԴ ԾՐԱԳԻՐ (APL2)) ԱՄՐԱԳՐՎԱԾ ՊԱՐՏԱՎՈՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ՝ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՍԱՀՄԱՆԱԴՐՈՒԹՅԱՆԸ ՀԱՄԱՊԱՏԱՍԽԱՆՈՒԹՅԱՆ ՀԱՐՑԸ ՈՐՈՇԵԼՈՒ ՎԵՐԱԲԵՐՅԱԼ ԳՈՐԾՈՎ
2007 ԹՎԱԿԱՆԻ ՄԱՐՏԻ 9-ԻՆ ԵՐԵՎԱՆՈՒՄ ՍՏՈՐԱԳՐՎԱԾ՝ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ԵՎ ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ ԶԱՐԳԱՑՄԱՆ ԸՆԿԵՐԱԿՑՈՒԹՅԱՆ ՄԻՋԵՎ ՆԱՄԱԿ-ՀԱՄԱՁԱՅՆԱԳՐՈՒՄ (ԿԱՆԽԱՎՃԱՐ ՈՌՈԳՄԱՆ ՀԱՄԱԿԱՐԳԻ ԶԱՐԳԱՑՄԱՆ ԾՐԱԳՐԻ ԼՐԱՑՈՒՑԻՉ ՖԻՆԱՆՍԱՎՈՐՄԱՆ ՊԱՏՐԱՍՏՄԱՆ ՆՊԱՏԱԿՈՎ) ԱՄՐԱԳՐՎԱԾ ՊԱՐՏԱՎՈՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ՝ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՍԱՀՄԱՆԱԴՐՈՒԹՅԱՆԸ ՀԱՄԱՊԱՏԱՍԽԱՆՈՒԹՅԱՆ ՀԱՐՑԸ ՈՐՈՇԵԼՈՒ ՎԵՐԱԲԵՐՅԱԼ ԳՈՐԾՈՎ
2007 ԹՎԱԿԱՆԻ ՄԱՐՏԻ 9-ԻՆ ԵՐԵՎԱՆՈՒՄ ՍՏՈՐԱԳՐՎԱԾ՝ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ԵՎ ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ ԶԱՐԳԱՑՄԱՆ ԸՆԿԵՐԱԿՑՈՒԹՅԱՆ ՄԻՋԵՎ ՖԻՆԱՆՍԱՎՈՐՄԱՆ ՀԱՄԱՁԱՅՆԱԳՐՈՒՄ (ԴԱՏԱԻՐԱՎԱԿԱՆ ԲԱՐԵՓՈԽՈՒՄՆԵՐԻ ԵՐԿՐՈՐԴ ԾՐԱԳԻՐ) ԱՄՐԱԳՐՎԱԾ ՊԱՐՏԱՎՈՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ՝ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՍԱՀՄԱՆԱԴՐՈՒԹՅԱՆԸ ՀԱՄԱՊԱՏԱՍԽԱՆՈՒԹՅԱՆ ՀԱՐՑԸ ՈՐՈՇԵԼՈՒ ՎԵՐԱԲԵՐՅԱԼ ԳՈՐԾՈՎ
2006 ԹՎԱԿԱՆԻ ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ 6-ԻՆ ԱՍՏԱՆԱՅՈՒՄ ՍՏՈՐԱԳՐՎԱԾ՝ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ԿԱՌԱՎԱՐՈՒԹՅԱՆ ԵՎ ՂԱԶԱԽՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ԿԱՌԱՎԱՐՈՒԹՅԱՆ ՄԻՋԵՎ ՔԱՂԱՔԱՑԻՆԵՐԻ ՓՈԽԱԴԱՐՁ ԱՅՑԵԼՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ՄԱՍԻՆ ՀԱՄԱՁԱՅՆԱԳՐՈՒՄ ԱՄՐԱԳՐՎԱԾ ՊԱՐՏԱՎՈՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ՝ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՍԱՀՄԱՆԱԴՐՈՒԹՅԱՆԸ ՀԱՄԱՊԱՏԱՍԽԱՆՈՒԹՅԱՆ ՀԱՐՑԸ ՈՐՈՇԵԼՈՒ ՎԵՐԱԲԵՐՅԱԼ ԳՈՐԾՈՎ
2006 ԹՎԱԿԱՆԻ ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ 6-ԻՆ ԱՍՏԱՆԱՅՈՒՄ ՍՏՈՐԱԳՐՎԱԾ՝ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ԿԱՌԱՎԱՐՈՒԹՅԱՆ ԵՎ ՂԱԶԱԽՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ԿԱՌԱՎԱՐՈՒԹՅԱՆ ՄԻՋԵՎ ՆԵՐԴՐՈՒՄՆԵՐԻ ԽՐԱԽՈՒՍՄԱՆ ԵՎ ՓՈԽԱԴԱՐՁ ՊԱՇՏՊԱՆՈՒԹՅԱՆ ՄԱՍԻՆ ՀԱՄԱՁԱՅՆԱԳՐՈՒՄ ԱՄՐԱԳՐՎԱԾ ՊԱՐՏԱՎՈՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ՝ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՍԱՀՄԱՆԱԴՐՈՒԹՅԱՆԸ ՀԱՄԱՊԱՏԱՍԽԱՆՈՒԹՅԱՆ ՀԱՐՑԸ ՈՐՈՇԵԼՈՒ ՎԵՐԱԲԵՐՅԱԼ ԳՈՐԾՈՎ
2006 ԹՎԱԿԱՆԻ ՀՈՒՆԻՍԻ 12-ԻՆ ԵՐԵՎԱՆՈՒՄ ՍՏՈՐԱԳՐՎԱԾ՝ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ԵՎ ՇՎԵՅՑԱՐԻԱՅԻ ՀԱՄԱԴԱՇՆՈՒԹՅԱՆ ՄԻՋԵՎ ԵԿԱՄՈՒՏՆԵՐԻ ԵՎ ԳՈՒՅՔԻ ՀԱՐԿԵՐԻ ԱՌՆՉՈՒԹՅԱՄԲ ԿՐԿՆԱԿԻ ՀԱՐԿՈՒՄԸ ԲԱՑ ԱՌԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ ԿՈՆՎԵՆՑԻԱՅՈՒՄ ԱՄՐԱԳՐՎԱԾ ՊԱՐՏԱՎՈՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ՝ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՍԱՀՄԱՆԱԴՐՈՒԹՅԱՆԸ ՀԱՄԱՊԱՏԱՍԽԱՆՈՒԹՅԱՆ ՀԱՐՑԸ ՈՐՈՇԵԼՈՒ ՎԵՐԱԲԵՐՅԱԼ ԳՈՐԾՈՎ
2006 ԹՎԱԿԱՆԻ ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ 29-ԻՆ ԵՐԵՎԱՆՈՒՄ ՍՏՈՐԱԳՐՎԱԾ՝ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ԵՎ ԻՐԱՆԻ ԻՍԼԱՄԱԿԱՆ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՄԻՋԵՎ ԿԵՆԴԱՆԻՆԵՐԻ ԱՌՈՂՋՈՒԹՅԱՆ ԵՎ ԱՆԱՍՆԱԲՈՒԺՈՒԹՅԱՆ ԲՆԱԳԱՎԱՌՈՒՄ ՀԱՄԱԳՈՐԾԱԿՑՈՒԹՅԱՆ ՄԱՍԻՆ ՀԱՄԱՁԱՅՆԱԳՐՈՒՄ ԱՄՐԱԳՐՎԱԾ ՊԱՐՏԱՎՈՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ՝ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՍԱՀՄԱՆԱԴՐՈՒԹՅԱՆԸ ՀԱՄԱՊԱՏԱՍԽԱՆՈՒԹՅԱՆ ՀԱՐՑԸ ՈՐՈՇԵԼՈՒ ՎԵՐԱԲԵՐՅԱԼ ԳՈՐԾՈՎ
2006 ԹՎԱԿԱՆԻ ՓԵՏՐՎԱՐԻ 7-ԻՆ ԲՐՅՈՒՍԵԼՈՒՄ ԵՎ 2006 ԹՎԱԿԱՆԻ ԱՊՐԻԼԻ 3-ԻՆ ԵՐԵՎԱՆՈՒՄ ՍՏՈՐԱԳՐՎԱԾ՝ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ԵՎ ԵՎՐՈՊԱԿԱՆ ՀԱՄԱՅՆՔՆԵՐԻ ՀԱՆՁՆԱԺՈՂՈՎԻ ՄԻՋԵՎ ՇՐՋԱՆԱԿԱՅԻՆ ՀԱՄԱՁԱՅՆԱԳՐՈՒՄ ԱՄՐԱԳՐՎԱԾ ՊԱՐՏԱՎՈՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ՝ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՍԱՀՄԱՆԱԴՐՈՒԹՅԱՆԸ ՀԱՄԱՊԱՏԱՍԽԱՆՈՒԹՅԱՆ ՀԱՐՑԸ ՈՐՈՇԵԼՈՒ ՎԵՐԱԲԵՐՅԱԼ ԳՈՐԾՈՎ
2006 ԹՎԱԿԱՆԻ ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ 23-ԻՆ ԵՐԵՎԱՆՈՒՄ ՍՏՈՐԱԳՐՎԱԾ՝ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ԿԱՌԱՎԱՐՈՒԹՅԱՆ ԵՎ ԲԵԼԱՌՈՒՍԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ԿԱՌԱՎԱՐՈՒԹՅԱՆ ՄԻՋԵՎ ԳԵՈԴԵԶԻԱՅԻ, ՔԱՐՏԵԶԱԳՐՄԱՆ, ԵՐԿՐԻ ՀԵՌԱՀԱՐ ԶՈՆԴԱՎՈՐՄԱՆ, ՀՈՂԱՅԻՆ ԿԱԴԱՍՏՐԻ ՍՏԵՂԾՄԱՆ ՈՒ ՎԱՐՄԱՆ ԲՆԱԳԱՎԱՌՈՒՄ ՀԱՄԱԳՈՐԾԱԿՑՈՒԹՅԱՆ ՄԱՍԻՆ ՀԱՄԱՁԱՅՆԱԳՐՈՒՄ ԱՄՐԱԳՐՎԱԾ ՊԱՐՏԱՎՈՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ՝ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՍԱՀՄԱՆԱԴՐՈՒԹՅԱՆԸ ՀԱՄԱՊԱՏԱՍԽԱՆՈՒԹՅԱՆ ՀԱՐՑԸ ՈՐՈՇԵԼՈՒ ՎԵՐԱԲԵՐՅԱԼ ԳՈՐԾՈՎ
2007 ԹՎԱԿԱՆԻ ՀՈՒՆՎԱՐԻ 17-ԻՆ ՍՏՈՐԱԳՐՎԱԾ՝ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ԵՎ ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ ԶԱՐԳԱՑՄԱՆ ՕՊԵԿ ՀԻՄՆԱԴՐԱՄԻ ՄԻՋԵՎ ԱՐՏԱԴՐԱԿԱՆ ԵՆԹԱԿԱՌՈՒՑՎԱԾՔՆԵՐԻ ՎԵՐԱԿԱՆԳՆՄԱՆ ԾՐԱԳՐԻ ՓՈԽԱՌՈՒԹՅԱՆ ՀԱՄԱՁԱՅՆԱԳՐՈՒՄ ԱՄՐԱԳՐՎԱԾ ՊԱՐՏԱՎՈՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ՝ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՍԱՀՄԱՆԱԴՐՈՒԹՅԱՆԸ ՀԱՄԱՊԱՏԱՍԽԱՆՈՒԹՅԱՆ ՀԱՐՑԸ ՈՐՈՇԵԼՈՒ ՎԵՐԱԲԵՐՅԱԼ ԳՈՐԾՈՎ
«ԱԶԳԱՅԻՆ ԺՈՂՈՎԻ ԿԱՆՈՆԱԿԱՐԳ» ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՕՐԵՆՔԻ 35 ՀՈԴՎԱԾԻ 3-ՐԴ ԵՎ 4-ՐԴ ԿԵՏԵՐԻ ՎԵՐՋԻՆ ՆԱԽԱԴԱՍՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ, 49 ՀՈԴՎԱԾԻ «Ե» ԿԵՏԻ, 112 ՀՈԴՎԱԾԻ 2-ՐԴ ԿԵՏԻ, 4-ՐԴ ԿԵՏԻ ՎԵՐՋԻՆ ՆԱԽԱԴԱՍՈՒԹՅԱՆ ԵՎ 5-ՐԴ ԿԵՏԻ ԴՐՈՒՅԹՆԵՐԻ՝ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՍԱՀՄԱՆԱԴՐՈՒԹՅԱՆԸ ՀԱՄԱՊԱՏԱՍԽԱՆՈՒԹՅԱՆ ՀԱՐՑԸ ՈՐՈՇԵԼՈՒ ՎԵՐԱԲԵՐՅԱԼ ԳՈՐԾՈՎ
2006 ԹՎԱԿԱՆԻ ՓԵՏՐՎԱՐԻ 8-ԻՆ ՍՏՈԿՀՈԼՄՈՒՄ ՍՏՈՐԱԳՐՎԱԾ՝ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ԿԱՌԱՎԱՐՈՒԹՅԱՆ ԵՎ ՇՎԵԴԻԱՅԻ ԹԱԳԱՎՈՐՈՒԹՅԱՆ ԿԱՌԱՎԱՐՈՒԹՅԱՆ ՄԻՋԵՎ ՆԵՐԴՐՈՒՄՆԵՐԻ ԽՐԱԽՈՒՍՄԱՆ ԵՎ ՓՈԽԱԴԱՐՁԱԲԱՐ ՊԱՇՏՊԱՆՈՒԹՅԱՆ ՄԱՍԻՆ ՀԱՄԱՁԱՅՆԱԳՐՈՒՄ ԱՄՐԱԳՐՎԱԾ ՊԱՐՏԱՎՈՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ՝ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՍԱՀՄԱՆԱԴՐՈՒԹՅԱՆԸ ՀԱՄԱՊԱՏԱՍԽԱՆՈՒԹՅԱՆ ՀԱՐՑԸ ՈՐՈՇԵԼՈՒ ՎԵՐԱԲԵՐՅԱԼ ԳՈՐԾՈՎ

ON THE CASE CONCERNING THE DETERMINATION OF THE ISSUE REGARDING THE CONFORMITY OF THE PROVISION AN APPLICATION SHALL BE SIGNED BY THE APPLICANT OF ARTICLE 40.1 POINT 3 OF THE RA ELECTORAL CODE WITH THE CONSTITUTION OF THE REPUBLIC OF ARMENIA ON THE BASIS OF THE APPLICATION OF THE CITIZEN RUBEN TOROSYAN
18 December 2007
DCC - 721
ON THE CASE CONCERNING THE DETERMINATION OF THE ISSUE REGARDING THE CONFORMITY OF ARTICLE 5 POINT 2 OF THE RA LAW ON LOCAL REFERENDUM WITH THE CONSTITUTION OF THE REPUBLIC OF ARMENIA ON THE BASIS OF THE APPLICATION OF THE CITIZENS ARTUR SAQUNC, KHACHIK SHAHBAZYAN, KARINE AYVAZYAN, SEVAK DERDZYAN, VOLODYA ABAZYAN AND EDGAR KHACHATRYAN
11 December 2007
DCC - 720
ON THE CASE CONCERNING THE DETERMINATION OF THE ISSUE REGARDING THE CONFORMITY OF ARTICLE 419 POINT 6 OF THE RA CRIMINAL PROCEDURE CODE WITH THE CONSTITUTION OF THE REPUBLIC OF ARMENIA ON THE BASIS OF THE APPLICATION OF THE CITIZEN EMMA KARAPETYAN
28 November 2007
DCC - 719
ON THE CASE CONCERNING THE DETERMINATION OF THE ISSUE REGARDING THE CONFORMITY OF CHAPTER 26 OF THE RA CIVIL PROCEDURE CODE WITH THE CONSTITUTION OF THE REPUBLIC OF ARMENIA ON THE BASIS OF THE APPLICATION OF THE CITIZEN ARTAK ZEYNALYAN Precis in English and French
13 November 2007
DCC - 717
ON THE CASE CONCERNING THE DETERMINATION OF THE ISSUE REGARDING THE CONFORMITY OF THE OBLIGATIONS STIPULATED BY THE AGREEMENT ON COUNCIL FOR HUMANITARIAN COOPERATION OF THE MEMBER STATES OF THE COMMONWEALTH OF INDEPENDENT STATES SIGNED ON 28 NOVEMBER 2006 IN MINSK WITH THE CONSTITUTION OF THE REPUBLIC OF ARMENIA
23 October 2007
DCC - 716
ON THE CASE CONCERNING THE DETERMINATION OF THE ISSUE REGARDING THE CONFORMITY OF ARTICLE 57 OF THE RA LAW ON STATE PENSIONS WITH THE CONSTITUTION OF THE REPUBLIC OF ARMENIA ON THE BASIS OF THE APPLICATION OF THE CITIZEN ALBERT MOVSESYAN
28 September 2007
DCC - 715
ON THE CASE CONCERNING THE DETERMINATION OF THE ISSUE REGARDING THE CONFORMITY OF THE OBLIGATIONS STIPULATED BY THE COUNCIL OF EUROPE CONVENTION ON THE PREVENTION OF TERRORISM SIGNED ON 16 MAY, 2005 IN WARSAW WITH THE CONSTITUTION OF THE REPUBLIC OF ARMENIA
11 September 2007
DCC - 714
ON THE CASE CONCERNING THE DETERMINATION OF THE ISSUE REGARDING THE CONFORMITY OF ARTICLE 13 OF THE RA LAW ON PRIVATIZATION OF STATE PROPERTY ADOPTED BY THE RA NATIONAL ASSEMBLY ON 17.12.1997 WITH THE CONSTITUTION OF THE REPUBLIC OF ARMENIA ON THE BASIS OF THE APPLICATION OF KHARISKH GROUP LLC
7 September 2007
DCC - 713
ON THE CASE CONCERNING THE DETERMINATION OF THE ISSUE REGARDING THE CONFORMITY OF THE OBLIGATIONS STIPULATED BY THE TREATY ON EXTRADITION SIGNED ON 15 APRIL 2007 IN CAIRO BETWEEN THE REPUBLIC OF ARMENIA AND THE ARAB REPUBLIC OF EGYPT WITH THE CONSTITUTION OF THE REPUBLIC OF ARMENIA
DCC - 712
ON THE CASE CONCERNING THE DETERMINATION OF THE ISSUE REGARDING THE CONFORMITY OF THE OBLIGATIONS STIPULATED BY THE TREATY ON MUTUAL LEGAL ASSISTANCE IN CRIMINAL MATTERS SIGNED ON 15 APRIL 2007 IN CAIRO BETWEEN THE REPUBLIC OF ARMENIA AND THE ARAB REPUBLIC OF EGYPT WITH THE CONSTITUTION OF THE REPUBLIC OF ARMENIA
DCC - 711
ON THE CASE CONCERNING THE DETERMINATION OF THE ISSUE REGARDING THE CONFORMITY OF THE OBLIGATIONS STIPULATED BY THE TAMPERE CONVENTION ON THE PROVISION OF TELECOMMUNICATION RESOURCES FOR DISASTER MITIGATION AND RELIEF OPERATIONS SIGNED ON 18 JUNE 1998 WITH THE CONSTITUTION OF THE REPUBLIC OF ARMENIA
24 July 2007
DCC - 710
ON THE CASE CONCERNING THE DETERMINATION OF THE ISSUE REGARDING THE CONFORMITY OF ARTICLE 311 POINT 2, ARTICLE 414.2 PART 1 POINTS 1 AND 3 OF THE RA CRIMINAL PROCEDURE CODE WITH THE CONSTITUTION OF THE REPUBLIC OF ARMENIA ON THE BASIS OF THE APPLICATION OF THE CITIZEN GEVORG GZRARYAN
20 July 2007
DCC - 709
ON THE CASE CONCERNING THE DETERMINATION OF THE ISSUE REGARDING THE CONFORMITY OF THE PROVISIONS OF ARTICLE 407 PART 4 AND ARTICLE 414.2 PART 1 POINTS 2 AND 4 OF THE RA CRIMINAL PROCEDURE CODE WITH THE CONSTITUTION OF THE REPUBLIC OF ARMENIA ON THE BASIS OF THE APPLICATION OF THE CITIZEN RUZANNA MANUKYAN
10 July 2007
DCC - 708
ON THE CASE CONCERNING THE DETERMINATION OF THE ISSUE REGARDING THE CONFORMITY OF THE OBLIGATIONS STIPULATED BY THE LOAN AGREEMENT (LAKE SEVAN BASIN ENVIRONMENTAL PROJECT) SIGNED ON 26 APRIL 2007 BETWEEN THE REPUBLIC OF ARMENIA AND THE EUROPEAN BANK FOR RECONSTRUCTION AND DEVELOPMENT WITH THE CONSTITUTION OF THE REPUBLIC OF ARMENIA
DCC - 707
ON THE CASE CONCERNING THE DETERMINATION OF THE ISSUE REGARDING THE CONFORMITY OF THE OBLIGATIONS STIPULATED BY THE AGREEMENT ON COOPERATION AND MUTUAL ASSISTANCE IN THE FIELD OF CUSTOMS SIGNED ON 15 APRIL 2007 IN CAIRO BETWEEN THE GOVERNMENT OF THE REPUBLIC OF ARMENIA AND THE GOVERNMENT OF THE ARAB REPUBLIC OF EGYPT WITH THE CONSTITUTION OF THE REPUBLIC OF ARMENIA
DCC - 706
ON THE CASE CONCERNING THE DETERMINATION OF THE ISSUE REGARDING THE CONFORMITY OF THE OBLIGATIONS STIPULATED BY THE AGREEMENT ON COOPERATION IN THE SPHERE OF CONSTRUCTION AND EXPLOITATION OF THE HYDROELECTRIC POWER PLANTS ON THE RIVER ARAQS SIGNED ON 19 MARCH 2007 IN MEGHRI BETWEEN THE GOVERNMENT OF THE REPUBLIC OF ARMENIA AND THE GOVERNMENT OF THE ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN WITH THE CONSTITUTION OF THE REPUBLIC OF ARMENIA
3 July 2007
DCC - 705
ON THE CASE CONCERNING THE DETERMINATION OF THE ISSUE REGARDING THE CONFORMITY OF ARTICLE 313 OF THE RA CIVIL CODE WITH THE CONSTITUTION OF THE REPUBLIC OF ARMENIA ON THE BASIS OF THE APPLICATION OF THE CITIZEN ARSHALUYS HAKOBYAN
29 June 2007
DCC - 704
THE CASE ON CHALLENGING THE 18-A DECISION OF MAY 17, 2007 OF THE TERRITORIAL ELECTION COMMISSION N36 ON "THE ELECTION OF THE DEPUTIES OF THE REPUBLIC OF ARMENIA NATIONAL ASSEMBLY UNDER MAJORITARIAN CONTEST IN CONSTITUENCY N 36"
10 June 2007
DCC - 703
THE CASE ON CHALLENGING 149-A DECISION DATED MAY 19, 2007 OF THE CENTRAL ELECTION COMMISSION ON THE ELECTION OF THE DEPUTIES TO THE REPUBLIC OF ARMENIA NATIONAL ASSEMBLY UNDER PROPORTIONAL CONTEST BASED ON THE APPLICATIONS FILED BY IMPEACHMENT ALLIANCE, NEW TIMES, ORINATS YERKIR AND REPUBLIC PARTIES
15 May 2007
DCC - 702
ON THE CASE CONCERNING THE DETERMINATION OF THE ISSUE REGARDING THE CONFORMITY OF ARTICLE 231.2 POINT 1 SUBPOINT 3 OF THE RA CIVIL PROCEDURE CODE, ARTICLE 300 POINT 2 OF THE RA CIVIL CODE WITH THE CONSTITUTION OF THE REPUBLIC OF ARMENIA ON THE BASIS OF THE APPLICATION OF THE CITIZENS ARAYIK SAFARYAN AND HARUTYUN HAKOBYAN
11 May 2007
DCC - 701
ON THE CASE CONCERNING THE DETERMINATION OF THE ISSUE REGARDING THE CONFORMITY OF ARTICLE 68 PART 15 PARAGRAPH 2 OF THE RA LAW ON THE CONSTITUTIONAL COURT AND ARTICLE 230 POINT 1 SUBPOINT 4.1 AND ARTICLE 231.2 POINT 1 SUBPOINTS 1-3 OF THE RA CIVIL PROCEDURE CODE WITH THE CONSTITUTION OF THE REPUBLIC OF ARMENIA ON THE BASIS OF THE APPLICATION OF THE CITIZEN IRINA EDIGARYAN
8 May 2007
DCC - 700
ON THE CASE CONCERNING THE DETERMINATION OF THE ISSUE REGARDING THE CONFORMITY OF THE PROVISIONS OF CHAPTER 24 OF THE RA CIVIL PROCEDURE CODE WITH THE CONSTITUTION OF THE REPUBLIC OF ARMENIA ON THE BASIS OF THE APPLICATION OF THE CITIZEN RUBEN TOROSYAN
27 April 2007
DCC - 699
ON THE CASE CONCERNING THE DETERMINATION OF THE ISSUE REGARDING THE CONFORMITY OF THE OBLIGATIONS STIPULATED BY THE CONVENTION ON THE CONSERVATION OF EUROPEAN WILDLIFE AND NATURAL HABITATS SIGNED ON 19 SEPTEMBER 1979 IN BERN WITH THE CONSTITUTION OF THE REPUBLIC OF ARMENIA
DCC - 698
ON THE CASE CONCERNING THE DETERMINATION OF THE ISSUE REGARDING THE CONFORMITY OF THE OBLIGATIONS STIPULATED BY THE AGREEMENT ON THE READMISSION AND TRANSIT OF PERSONS WITH UNAUTHORIZED STAY (READMISSION AGREEMENT), SIGNED ON 16 NOVEMBER 2006 IN BERLIN BETWEEN THE REPUBLIC OF ARMENIA AND THE GOVERNMENT OF THE FEDERAL REPUBLIC OF GERMANY WITH THE CONSTITUTION OF THE REPUBLIC OF ARMENIA
17 April 2007
DCC - 697
ON THE CASE CONCERNING THE DETERMINATION OF THE ISSUE REGARDING THE CONFORMITY OF THE OBLIGATIONS STIPULATED BY THE CONVENTION ON AVOIDANCE OF DOUBLE TAXATION AND THE PREVENTION OF FISCAL EVASION WITH RESPECT TO TAXES ON INCOME AND ON CAPITAL SIGNED BETWEEN THE GOVERNMENT OF THE REPUBLIC OF ARMENIA AND THE GOVERNMENT OF THE REPUBLIC OF FINLAND WITH THE CONSTITUTION OF THE REPUBLIC OF ARMENIA
DCC - 696
ON THE CASE CONCERNING THE DETERMINATION OF THE ISSUE REGARDING THE CONFORMITY OF THE OBLIGATIONS STIPULATED BY THE ADDITIONAL PROTOCOL TO THE AGREEMENT ON PROMOTION AND MUTUAL PROTECTION OF INVESTMENTS SIGNED ON 20 SEPTEMBER 1994 IN BUCHAREST BETWEEN THE GOVERNMENT OF THE REPUBLIC OF ARMENIA AND THE GOVERNMENT OF ROMANIA SIGNED ON 4 OCTOBER 2006 IN YEREVAN WITH THE CONSTITUTION OF THE REPUBLIC OF ARMENIA
DCC - 695
ON THE CASE CONCERNING THE DETERMINATION OF THE ISSUE REGARDING THE CONFORMITY OF THE OBLIGATIONS STIPULATED BY THE CONVENTION ON AVOIDANCE OF DOUBLE TAXATION AND THE PREVENTION OF FISCAL EVASION WITH RESPECT TO TAXES ON INCOME AND ON CAPITAL SIGNED ON 6 NOVEMBER 2006 IN ASTANA BETWEEN THE GOVERNMENT OF THE REPUBLIC OF ARMENIA AND THE GOVERNMENT OF THE REPUBLIC OF KAZAKHSTAN WITH THE CONSTITUTION OF THE REPUBLIC OF ARMENIA
DCC - 694
ON THE CASE CONCERNING THE DETERMINATION OF THE ISSUE REGARDING THE COMFORMITY OF THE OBLIGATIONS STIPULATED BY THE PROTOCOL NO. 13 TO THE CONVENTION FOR THE PROTECTION OF HUMAN RIGHTS AND FUNDAMENTAL FREEDOMS, CONCERNING THE ABOLITION OF THE DEATH PENALTY IN ALL CIRCUMSTANCES WITH THE CONSTITUTION OF THE REPUBLIC OF ARMENIA
DCC - 693
ON THE CASE CONCERNING THE DETERMINATION OF THE ISSUE REGARDING THE COMFORMITY OF THE OBLIGATIONS STIPULATED BY THE PROTOCOL ON CHANGING THE AGREEMENT ON TRADE AND ECONOMIC TIES AND SCIENTIFIC AND TECHNOLOGICAL COOPERATION SIGNED ON 4 OCTOBER 1991 BETWEEN THE GOVERNMENT OF THE REPUBLIC OF ARMENIA AND THE GOVERNMENT OF ROMANIA, SIGNED ON 4 OCTOBER 2006 IN YEREVAN WITH THE CONSTITUTION OF THE REPUBLIC OF ARMENIA
DCC - 692
ON THE CASE CONCERNING THE DETERMINATION OF THE ISSUE REGARDING THE COMFORMITY OF THE OBLIGATIONS STIPULATED BY ADDITIONAL PROTOCOL TO THE MUTUAL UNDERSTANDING MEMORANDUM ON ESTABLISHMENT OF OSCE OFFICE IN YEREVAN SIGNED ON 9 JUNE 2006 IN YEREVAN BETWEEN THE GOVERNMENT OF THE REPUBLIC OF ARMENIA AND THE ORGANIZATION FOR SECURITY AND COOPERATION IN EUROPE WITH THE CONSTITUTION OF THE REPUBLIC OF ARMENIA
11 April 2007
DCC - 691
ON THE CASE CONCERNING THE DETERMINATION OF THE ISSUE REGARDING THE COMFORMITY OF THE PROVISIONS OF ARTICLE 414.1 PART 2, ARTICLE 414.2 PART 1 POINTS 1 AND 3 OF THE RA CRIMINAL PROCEDURE CODE WITH THE CONSTITUTION OF THE REPUBLIC OF ARMENIA ON THE BASIS OF THE APPLICATIONS OF THE RA PROSECUTOR GENERAL, CITIZEN T.SAHAKYAN AND THE ARMENIAN RESCUE SERVICE OF THE MINISTRY OF THE TERRITORIAL ADMINISTRATION OF THE RA
9 April 2007
DCC - 690
ON THE CASE CONCERNING THE DETERMINATION OF THE ISSUE REGARDING THE COMFORMITY OF THE PROVISIONS OF ARTICLE 230 POINT 1, ARTICLES 231.1, 231.2 OF THE RA CIVIL PROCEDURE CODE WITH THE CONSTITUTION OF THE REPUBLIC OF ARMENIA ON THE BASIS OF THE APPLICATIONS OF THE CITIZENS HAKOB DANIELYAN, VACHAGAN KHACHATRYAN, LENA HAHKNAZARYAN, TAMARA MKRTCHYAN, KAREN GHAZARYAN PRIVATE ENTREPRENEUR, ARTAK BADALYAN, MARIETA HAKHVERDYAN AND SAMVEL GHARIBYAN, MAYIS VAHRADYAN, SPARTAK ZAQARYAN, ROZA MINASYAN, BORIS VANYAN, VERSANDIK HAKOBYAN AND HEGHINE AMIRKHANYAN, SHAMIR MARDANYAN, VARDAN SERGO LLC, SHOGHIK HOVHANNISYAN, GEGHECIK ARAQELYAN, MISAK POGHIKYAN, KHACHIK HAJYAN, SUSANNA GHARAMYAN, JENYA HAMBARDZUMYAN, ARUSYAK PAYTYAN, BALGIZAR MAHMEDOVA, MANVEL AND SVETLANA HOVHANNISYANS, DAVID, NORAYR, KARINE AND ARTHUR HOVHANNISYANS, MAYRANUSH STEPANYAN, ARTO ALAVERDYAN
16 March 2007
DCC - 689
ON THE CASE CONCERNING THE DETERMINATION OF THE ISSUE REGARDING THE CONFORMITY OF THE OBLIGATIONS STIPULATED BY THE FINANCING AGREEMENT (THE THIRD LOAN FOR THE SUPPORT FOR OVERCOMING POVERTY) SIGNED ON 9 MARCH 2007 IN YEREVAN BETWEEN THE REPUBLIC OF ARMENIA AND THE INTERNATIONAL DEVELOPMENT ASSOCIATION WITH THE CONSTITUTION OF THE REPUBLIC OF ARMENIA
DCC - 688
ON THE CASE CONCERNING THE DETERMINATION OF THE ISSUE REGARDING THE CONFORMITY OF THE OBLIGATIONS STIPULATED BY THE FINANCING AGREEMENT (SECOND HEALTH SYSTEM MODERNIZATION PROJECT (APL2)) SIGNED ON 9 MARCH 2007 IN YEREVAN BETWEEN THE REPUBLIC OF ARMENIA AND THE INTERNATIONAL DEVELOPMENT ASSOCIATION WITH THE CONSTITUTION OF THE REPUBLIC OF ARMENIA
DCC - 687
ON THE CASE CONCERNING THE DETERMINATION OF THE ISSUE REGARDING THE CONFORMITY OF THE OBLIGATIONS STIPULATED BY THE LETTER-AGREEMENT (PREPAYMENT FOR PREPARING THE ADDITIONAL FINANCING FOR IRRIGATION SYSTEM DEVELOPMENT PROJECT) SIGNED ON 9 MARCH 2007 IN YEREVAN BETWEEN THE REPUBLIC OF ARMENIA AND THE INTERNATIONAL DEVELOPMENT ASSOCIATION WITH THE CONSTITUTION OF THE REPUBLIC OF ARMENIA
DCC - 686
ON THE CASE CONCERNING THE DETERMINATION OF THE ISSUE REGARDING THE CONFORMITY OF THE OBLIGATIONS STIPULATED BY THE FINANCING AGREEMENT (JUDICIAL REFORM PROJECT 2) SIGNED ON 9 MARCH 2007 IN YEREVAN BETWEEN THE REPUBLIC OF ARMENIA AND THE INTERNATIONAL DEVELOPMENT ASSOCIATION WITH THE CONSTITUTION OF THE REPUBLIC OF ARMENIA
13 March 2007
DCC - 685
ON THE CASE CONCERNING THE DETERMINATION OF THE ISSUE REGARDING THE CONFORMITY OF THE OBLIGATIONS STIPULATED BY THE AGREEMENT ON MUTUAL VISITS OF THE CITIZENS SIGNED ON 6 NOVEMBER 2006 IN ASTANA BETWEEN THE GOVERNMENT OF THE REPUBLIC OF ARMENIA AND THE GOVERNMENT OF THE REPUBLIC OF KAZAKHSTAN WITH THE CONSTITUTION OF THE REPUBLIC OF ARMENIA
DCC - 684
ON THE CASE CONCERNING THE DETERMINATION OF THE ISSUE REGARDING THE CONFORMITY OF THE OBLIGATIONS STIPULATED BY THE AGREEMENT ON PROMOTION AND MUTUAL PROTECTION OF INVESTMENTS SIGNED ON 6 NOVEMBER 2006 IN ASTANA BETWEEN THE GOVERNMENT OF THE REPUBLIC OF ARMENIA AND THE GOVERNMENT OF THE REPUBLIC OF KAZAKHSTAN WITH THE CONSTITUTION OF THE REPUBLIC OF ARMENIA
DCC - 683
ON THE CASE CONCERNING THE DETERMINATION OF THE ISSUE REGARDING THE CONFORMITY OF THE OBLIGATIONS STIPULATED BY THE CONVENTION ON AVOIDANCE OF DOUBLE TAXATION WITH RESPECT TO TAXES ON INCOME AND ON CAPITAL SIGNED ON 12 JUNE 2006 IN YEREVAN BETWEEN THE REPUBLIC OF ARMENIA AND THE SWISS CONFEDERATION WITH THE CONSTITUTION OF THE REPUBLIC OF ARMENIA
6 March 2007
DCC - 682
ON THE CASE CONCERNING THE DETERMINATION OF THE ISSUE REGARDING THE CONFORMITY OF THE OBLIGATIONS STIPULATED BY THE AGREEMENT ON COOPERATION IN THE SPHERE OF ANIMAL HEALTH AND VETERINARY SCIENCE SIGNED ON 29 NOVEMBER 2006 IN YEREVAN BETWEEN THE REPUBLIC OF ARMENIA AND THE ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN WITH THE CONSTIUTION OF THE REPUBLIC OF ARMENIA
DCC - 681
ON THE CASE CONCERNING THE DETERMINATION OF THE ISSUE REGARDING THE CONFORMITY OF THE OBLIGATIONS STIPULATED BY THE FRAMEWORK AGREEMENT SIGNED ON 7 FEBRUARY 2006 IN BRUSSELS AND ON 3 APRIL 2006 IN YEREVAN BETWEEN THE REPUBLIC OF ARMENIA AND THE COMMISSION OF THE EUROPEAN COMMUNITIES WITH THE CONSTITUTION OF THE REPUBLIC OF ARMENIA
DCC - 680
ON THE CASE CONCERNING THE DETERMINATION OF THE ISSUE REGARDING THE COMFORMITY OF THE OBLIGATIONS STIPULATED BY THE AGREEMENT ON COOPERATION IN THE FIELD OF GEODESY, CARTOGRAPHY, EARTH LONG-DISTANCE SOUNDING, CREATION AND CONDUCTION OF LAND CADASTRE, SIGNED ON 23 OCTOBER 2006 IN YEREVAN BETWEEN THE GOVERNMENT OF THE REPUBLIC OF ARMENIA AND THE GOVERNMENT OF THE REPUBLIC OF BELARUS WITH THE CONSTITUTION OF THE REPUBLIC OF ARMENIA
20 February 2007
DCC - 679
ON THE CASE CONCERNING THE DETERMINATION OF THE ISSUE REGARDING THE COMFORMITY OF THE LOAN AGREEMENT ON INDUSTRIAL INFRASTRUCTURE REHABILITATION PROJECT SIGNED ON 17 JANUARY 2007 BETWEEN THE REPUBLIC OF ARMENIA AND THE OPEC FUND FOR INTERNATIONAL DEVELOPMENT WITH THE CONSTITUTION OF THE REPUBLIC OF ARMENIA
16 February 2007
DCC - 678
ON THE CASE REGARDING THE CONFORMITY OF THE LAST SENTENCES OF PARAGRAPHS 3 AND 4 OF ARTICLE 35, POINT "E" OF ARTICLE 49, PARAGRAPH 2, THE LAST SENTENCE OF PARAGRAPH 4 AND PARAGRAPH 5 OF ARTICLE 112 OF THE LAW ON RULES OF PROCEDURE OF THE NATIONAL ASSEMBLY OF THE REPUBLIC OF ARMENIA WITH THE CONSTITUTION OF THE REPUBLIC OF ARMENIA
7 February 2007
DCC - 677
ON THE CASE CONCERNING THE DETERMINATION OF THE ISSUE REGARDING THE COMFORMITY OF ARTICLE 73 AND ARTICLE 75 PART3 OF THE RA LABOUR CODE WITH THE CONSTITUTION OF THE REPUBLIC OF ARMENIA ON THE BASIS OF THE APPLICATIONS OF THE CITIZENS H. KHARATYAN, A.ABRAHAMYAN AND A. GHUKASYAN
2 February 2007
DCC - 676
ON THE CASE CONCERNING THE DETERMINATION OF THE ISSUE REGARDING THE CONFORMITY OF THE OBLIGATIONS STIPULATED BY THE AGREEMENT ON PROMOTION AND MUTUAL PROTECTION OF INVESTMENTS SIGNED ON 8 FEBRUARY 2006 IN STOCKHOLM BETWEEN THE GOVERNMENT OF THE REPUBLIC OF ARMENIA AND THE GOVERNMENT OF THE KINGDOM OF SWEDEN WITH THE CONSTITUTION OF THE REPUBLIC OF ARMENIA
DCC - 675
ON THE CASE CONCERNING THE DETERMINATION OF THE ISSUE REGARDING THE CONFORMITY OF THE OBLIGATIONS STIPULATED BY THE CONVENTION ON THE POLITICAL RIGHTS OF WOMEN SIGNED ON 31 MARCH 1953 IN NEW YORK WITH THE CONSTITUTION OF THE REPUBLIC OF ARMENIA
30 January 2007
DCC - 674
ON THE CASE CONCERNING THE DETERMINATION OF THE ISSUE REGARDING THE CONFORMITY OF ARTICLE 404 POINT 3 AND ARTICLE 407 PART 3 OF THE RA CRIMINAL PROCEDURE CODE WITH THE CONSTITUTION OF THE REPUBLIC OF ARMENIA ON THE BASIS OF THE APPLICATIONS OF THE CITIZENS HRACH VARDANYAN AND GAGIK SARGSYAN
16 January 2007
DCC - 673
ON THE CASE CONCERNING THE DETERMINATION OF THE ISSUE REGARDING THE CONFORMITY OF THE NORM STIPULATED BY THE SECOND SENTENCE OF ARTICLE 12 OF THE RA LAW ON THE REGULATORY BODY FOR PUBLIC SERVICES WITH THE CONSTITUTION OF THE REPUBLIC OF ARMENIA