2021 թվականի սեպտեմբերի 9-ին Սահմանադրական դատարանի նախագահ Արման Դիլանյանի ղեկավարած պատվիրակությունը` ՍԴ դատավորներ Աշոտ Խաչատրյանի, Էդգար Շաթիրյանի և ՍԴ նախագահի օգնական Արմենակ Մինասյանցի կազմով, աշխատանքային այց է կատարել Լեհաստանի Հանրապետություն՝ մասնակցելու Լեհաստանի Սահմանադրության ընդունման 230-րդ տարեդարձին նվիրված՝ «Սահմանադրական ինքնություն» թեմայով միջազգային խորհրդաժողովի աշխատանքներին։
Խորհրդաժողովի աշխատանքների ամփոփումից հետո տեղի է ունեցել Սահմանադրական դատարանի նախագահ Արման Դիլանյանի և Լեհաստանի Հանրապետության Սահմանադրական տրիբունալի նախագահ Յուլյա Փշիլեմբսկայի առանձնազրույցը: Հանդիպման ընթացքում Լեհաստանի Հանրապետության Սահմանադրական տրիբունալի նախագահը շնորհակալություն է հայտնել Արման Դիլանյանին հրավերն ընդունելու և աշխատանքային այցով Վարշավայում գտնվելու համար՝ հավելելով, որ Լեհաստանի Սահմանադրական տրիբունալը կարևորում է Հայաստանի Սահմանադրական դատարանի հետ բարեկամական հարաբերությունների զարգացումը։ Արման Դիլանյանն իր հերթին շնորհակալություն է հայտնել Յուլյա Փշիլեմբսկային ջերմ հյուրընկալության համար և շնորհավորել Լեհաստանի Սահմանադրության ընդունման 230-րդ տարեդարձի առթիվ։ Սահմանադրական դատարանի նախագահը արժևորել է Լեհաստանի Սահմանադրական տրիբունալի հետ երկկողմանի և բազմակողմանի համագործակցության շարունակական զարգացումն ու ընդլայնումը: Այնուհետև Արման Դիլանյանը և Յուլյա Փշիլեմբսկան քննարկումը շարունակել են ընդլայնված կազմով՝ անդրադառնալով հայ-լեհական միջդատարանական կապերի սերտացմանը և սահմանադրական վերահսկողություն իրականացնող մարմինների դատական պրակտիկային: Հանդիպման ավարտին Արման Դիլանյանը հրավիրել է Յուլյա Փշիլեմբսկային պատասխան այց կատարել Երևան:

9 сентября 2021 года возглавляемая Председателем Конституционного Суда Республики Армения Арманом Диланяном делегация в составе судей Ашота Хачатряна, Эдгара Шатиряна и помощника Председателя Арменака Минасянца с рабочим визитом посетила Республику Польша для участия в посвященной 230-ой годовщине принятия Конституции Польши Международной конференции на тему “Конституционная идентичность”.
После подведения итогов Конференции состоялась личная беседа Председателя Конституционного Суда Республики Армения Армана Диланяна и Председателя Конституционного Трибунала Республики Польша Юлии Пшилембской. В ходе встречи Юлия Пшилембска поблагодарила Армана Диланяна за принятие приглашения и рабочий визит в Варшаву, добавив, что Конституционный Трибунал Польши придает большое значение развитию дружеских отношений с Конституционным Судом Армении. В свою очередь Арман Диланян поблагодарил Юлию Пшилембску за теплый прием и поздравил с 230-летием принятия Конституции Польши. Председатель Конституционного Суда высоко оценил непрерывное развитие и расширение двустороннего и многостороннего сотрудничества с Конституционным Трибуналом Польши.
Затем Арман Диланян и Юлия Пшилембска продолжили дискуссию в расширенном составе, затронув вопросы развития более тесных армяно-польских межсудебных связей и судебной практики органов конституционного контроля. В завершение встречи Арман Диланян пригласил Юлию Пшилембску посетить Армению с ответным визитом.