ՍԱՀՄԱՆԱԴՐԱԿԱՆ ԴԱՏԱՐԱՆՈՒՄ ՀՅՈՒՐԸՆԿԱԼՎԵԼ Է ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ ՔՐԵԱԿԱՆ ԴԱՏԱՐԱՆԻ ՉՈՐՐՈՐԴ ՆԱԽԱԳԱՀԸ
2023թ. մայիսի 5-ին Միջազգային քրեական դատարանի (Հաագա, Նիդերլանդներ) չորրորդ նախագահ, պաշտոնաթող դատավոր Չիլե Էբո-Օսուջիին Սահմանադրական դատարանում հյուրընկալել է դատարանի փոխնախագահ, դատավոր Վահե Գրիգորյանը։
Ողջունելով հյուրին, Բարձր դատարանի փոխնախագահը ներկայացրել է Հայաստանի Սահմանադրական դատարանի գործունեությունը, սահմանադրական արդարադատության ոլորտում առկա ձեռքբերումները և մարտահրավերները:
Վահե Գրիգորյանի ուղեկցությամբ Չիլե Էբո-Օսուջին այցելել է Հայոց ցեղասպանության զոհերի հուշահամալիր, ծաղիկ խոնարհել Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին, Ցեղասպանության թանգարանում ծանոթացել Մեծ եղեռնի փաստագրությանը, վկայություններին, լուսանկարներին։

VISIT TO THE CONSTITUTIONAL COURT OF ARMENIA BY THE RETIRED PRESIDENT OF THE INTERNATIONAL CRIMINAL COURT, JUSTICE CHILE EBOE-OSUJI
On 5 May 2023, the 4th President of the International Criminal Court (Hague, Netherlands), Justice Chile Eboe-Osuji was hosted by the Constitutional Court's Vice-President, Justice Vahe Grigoryan.
Welcoming the guest, Justice Grigoryan presented the activities, current achievements and challenges of the Constitutional Court.
Justice C. Eboe-Osuji visited the Armenian Genocide Memorial, laid flowers in memory of the victims of the Armenian Genocide, and was presented with the documents, survivor testimonies and visual collection of the Armenian Genocide Museum.