Տեղի ունեցավ Սահմանադրական դատարանի դատավորի պաշտոնը ստանձնած դատավոր Վլադիմիր Վարդանյանի ներկայացումը Բարձր դատարանի դատավորներին և աշխատակազմին:
Արարողակարգային միջոցառման մեկնարկին Սահմանադրական դատարանի նախագահ Արման Դիլանյանը ներկայացնելով դատավորին՝ մաղթեց արդյունավետ պաշտոնավարում, վստահություն հայտնելով, որ դատավոր Վլադիմիր Վարդանյանն իր ամենօրյա գործունեությամբ կնպաստի մեր երկրում սահմանադրական արդարադատության, իրավունքի գերակայության և սահմանադրականության ամրապնդմանը:
Վլադիմիր Վարդանյանն իր խոսքում նշեց, որ դատավորի կարգավիճակով Բարձր դատարան վերադառնալն իր համար կրկնակի պարտավորեցնող է, քանի որ իր մասնագիտական ուղու զգալի մասն անցել է Սահմանադրական դատարանում՝ ընդգծելով, որ ջանք չի խնայելու իր փորձն ու մասնագիտական կարողությունները Բարձր դատարանի գործունեության արդյունավետությանը ծառայեցնելու համար:
Միջոցառման ընթացքում Սահմանադրական դատարանի դատավոր Վլադիմիր Վարդանյանին հանձնվեց Սահմանադրական դատարանի դատավորի պատմուճանը:

В Конституционном Суде Республики Армения состоялась церемония представления вступившего в должность судьи Конституционного Суда Владимира Варданяна судьям и Аппарату Высокого суда.
В начале торжественного мероприятия Председатель Конституционного Суда Республики Армения Арман Диланян представил новоизбранного судью присутствующим, пожелал ему плодотворной работы на высоком посту и выразил уверенность, что профессиональная деятельность Владимира Варданяна будет способствовать дальнейшему укреплению конституционного правосудия, верховенства права и принципов конституционализма в Республике Армения.
В своем выступлении Владимир Варданян отметил, что возвращение в Высокий суд в статусе судьи является для него вдвойне обязывающим, поскольку значительную часть своего профессионального пути он прошел именно в Конституционном Суде. При этом он подчеркнул, что не пожалеет усилий для того, чтобы направить весь свой накопленный опыт и профессиональные способности на повышение эффективности деятельности Высокого суда.
В ходе мероприятия судье Конституционного Суда Владимиру Варданяну была вручена мантия судьи Конституционного Суда Республики Армения.