Տեղի ունեցավ Սահմանադրական դատարանի դատավորի պաշտոնը ստանձնած դատավոր Վլադիմիր Վարդանյանի ներկայացումը Բարձր դատարանի դատավորներին և աշխատակազմին:
Արարողակարգային միջոցառման մեկնարկին Սահմանադրական դատարանի նախագահ Արման Դիլանյանը ներկայացնելով դատավորին՝ մաղթեց արդյունավետ պաշտոնավարում, վստահություն հայտնելով, որ դատավոր Վլադիմիր Վարդանյանն իր ամենօրյա գործունեությամբ կնպաստի մեր երկրում սահմանադրական արդարադատության, իրավունքի գերակայության և սահմանադրականության ամրապնդմանը:
Վլադիմիր Վարդանյանն իր խոսքում նշեց, որ դատավորի կարգավիճակով Բարձր դատարան վերադառնալն իր համար կրկնակի պարտավորեցնող է, քանի որ իր մասնագիտական ուղու զգալի մասն անցել է Սահմանադրական դատարանում՝ ընդգծելով, որ ջանք չի խնայելու իր փորձն ու մասնագիտական կարողությունները Բարձր դատարանի գործունեության արդյունավետությանը ծառայեցնելու համար:
Միջոցառման ընթացքում Սահմանադրական դատարանի դատավոր Վլադիմիր Վարդանյանին հանձնվեց Սահմանադրական դատարանի դատավորի պատմուճանը:

The newly elected Justice of the Constitutional Court, Vladimir Vardanyan, was introduced to the Justices and Staff of the High Court.
At the beginning of the ceremonial event, the President of the Constitutional Court, Arman Dilanyan, introduced Justice Vladimir Vardanyan, wishing him a productive tenure and expressing confidence that through his daily efforts, Justice Vardanyan would contribute to strengthening constitutional justice, the rule of law, and constitutionalism in our country.
In his address, Justice Vardanyan stated that returning to the High Court in the status of a Justice is doubly responsible for him, since a significant part of his professional career has been connected with the Constitutional Court. Justice Vardanyan emphasized that he would spare no effort in dedicating his experience and professional abilities to enhancing the effective functioning of the High Court.
During the event, Justice Vladimir Vardanyan was presented with the robe of a Justice of the Constitutional Court.