2026 թվականի հունվարի 29-31-ը Ստրասբուրգ կատարած աշխատանքային այցի շրջանակներում ՀՀ Սահմանադրական դատարանի նախագահ Արման Դիլանյանը հանդիպում է ունեցել Մարդու իրավունքների եվրոպական դատարանի (ՄԻԵԴ) նախագահ Մաթիաս Գույոմարի հետ: Հանդիպմանը ներկա են եղել Հայաստանի կողմից ընտրված ՄԻԵԴ դատավոր Վահե Գրիգորյանը և ՄԻԵԴ փոխքարտուղար Աբել Կամպոսը։
Հանդիպման ընթացքում բարձր են գնահատվել Եվրոպական դատարանի և ՀՀ Սահմանադրական դատարանի, ինչպես նաև Վճռաբեկ դատարանի միջև ձևավորված հարաբերությունները, կարևորվել է փոխադարձ արդյունավետ համագործակցությունը:

On 29–31 January 2026, during a working visit to Strasbourg, the President of the Constitutional Court of the Republic of Armenia, Arman Dilanyan, met with the President of the European Court of Human Rights (ECHR), Mattias Guyomar. The judge elected in respect of Armenia to the ECHR, Vahe Grigoryan, and the Deputy Registrar of the ECHR, Abel Campos, also attended the meeting.
During the meeting, the relations established between the European Court, the Constitutional Court of the Republic of Armenia, and the Cassation Court of the Republic of Armenia were highly commended, and the significance of mutually effective cooperation was emphasized.