ԱԻՄ ԱՌԱՋՆՈՐԴԸ ՀՀ ՍԱՀՄԱՆԱԴՐԱԿԱՆ ԴԱՏԱՐԱՆՈՒՄ
Մայիսի 6-ին ՀՀ սահմանադրական բարեփոխումների հանձնաժողովի նախագահ, ՀՀ ՍԴ նախագահ Գ. Հարությունյանը եւ հանձնաժողովի անդամ Վ. Պողոսյանը հանդիպեցին ԱԻՄ առաջնորդ Պարույր Հայրիկյանի եւ ԱԻՄ ներկայացուցչական խորհրդի անդամ Արկադի Վարդանյանի հետ:
Քննարկման առարկա դարձան սահմանադրական բարեփոխումների վերաբերյալ ԱԻՄ-ի կողմից նախապես ներկայացրած հայեցակարգային մոտեցումները:
Դրանք համարվեցին սկզբունքային եւ ուշադրության արժանի: Արձանագրվեց հատկապես մարդու իրավունքների երաշխավորման, ժողովրդավարական սկզբունքների հիման վրա գործադիր իշխանության կազմավորման, երկրում սահմանադրական կայուն զարգացումների ապահովման հարցերում հիմնական մոտեցումների ընդհանրությունը: Կարեւորվեց հետագա համատեղ քննարկումների անհրաժեշտությունը:

THE LEADER OF THE UNION OF NATIONAL SELF-DETERMINATION HOSTED AT THE RA CONSTITUTIONAL COURT
On May 6, G. Harutyunyan, Chairman of the Commission of the Constitutional Reforms, President of the Constitutional Court and V. Poghosyan, member of the Commission met with Paruyr Hayrikyan, leader of the Union of National Self-Determination and Arkady Vardanyan, member of the Council of UNSD.
The conceptual approaches concerning the constitutional reforms presented by the UNSD were discussed, which were considered as principal and noteworthy.
The basic common approaches to sustainable development for ensuring formation of executive power based on the democratic principles and constitutional sustainable development were discussed. The need for further discussions were highlighted.