ԱՄՆ ԴԵՍՊԱՆԸ ՍԱՀՄԱՆԱԴՐԱԿԱՆ ԴԱՏԱՐԱՆՈՒՄ
Մարտի 2-ին ՀՀ սահմանադրական դատարանի նախագահ Գ. Հարությունյանն ընդունեց Հայաստանում ԱՄՆ նորանշանակ արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Ռիչարդ Միլսին։
Դեսպանն ափսոսանք հայտնեց, որ այս ճանաչողական հանդիպումն ուշանում էր՝ Սահմանադրական դատարանի նախագահի զբաղվածության պատճառով։
Պարոն Հարությունյանը նորանշանակ դեսպանին ծանոթացրեց ՍԴ ստեղծման պատմությանն ու գործունեության առանձնահատկություններին, ապա, հյուրի խնդրանքով, հանգամանալից ներկայացրեց Հայաստանում սահմանադրական բարեփոխումների գործընթացն ու հետագա անելիքները։
Երկուստեք կարեւորվեց ԱՄՆ դեսպանատուն-ՀՀ ՍԴ կապերի ամրապնդումը, եւ հետագա համագործակցության պայմանավորվածություն ձեռք բերվեց։

ПОСОЛ США В КОНСТИТУЦИОННОМ СУДЕ
2 марта Председатель Конституционного Суда РА Г. Арутюнян принял новоназначенного Чрезвычайного и Полномочного Посла США в Армении Ричарда Миллса.
Посол выразил сожаление в связи с тем, что встречу ранее пришлось отложить из-за загруженного графика работы Председателя Конституционного Суда РА Г. Арутюняна.
Господин Арутюнян ознакомил новоназначенного Посла с историей создания и деятельностью Конституционного Суда РА, а также по просьбе гостя подробно рассказал о процессе конституционных реформ в Армении и о дальнейших планах.
Стороны отметили важность укрепления связей между Конституционным Судом РА и Посольством США, а также договорились о дальнейшем сотрудничестве.