ԱՄՆ ԴԵՍՊԱՆԸ ՍԱՀՄԱՆԱԴՐԱԿԱՆ ԴԱՏԱՐԱՆՈՒՄ
Մարտի 2-ին ՀՀ սահմանադրական դատարանի նախագահ Գ. Հարությունյանն ընդունեց Հայաստանում ԱՄՆ նորանշանակ արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Ռիչարդ Միլսին։
Դեսպանն ափսոսանք հայտնեց, որ այս ճանաչողական հանդիպումն ուշանում էր՝ Սահմանադրական դատարանի նախագահի զբաղվածության պատճառով։
Պարոն Հարությունյանը նորանշանակ դեսպանին ծանոթացրեց ՍԴ ստեղծման պատմությանն ու գործունեության առանձնահատկություններին, ապա, հյուրի խնդրանքով, հանգամանալից ներկայացրեց Հայաստանում սահմանադրական բարեփոխումների գործընթացն ու հետագա անելիքները։
Երկուստեք կարեւորվեց ԱՄՆ դեսպանատուն-ՀՀ ՍԴ կապերի ամրապնդումը, եւ հետագա համագործակցության պայմանավորվածություն ձեռք բերվեց։

U.S. AMBASSADOR TO ARMENIA VISITED THE CONSTITUTIONAL COURT
On March 2, 2015 Mr. Gagik Harutyunyan, the President of the RA Constitutional Court hosted Mr. Richard Mills, the U.S. Ambassador to Armenia.
The Ambassador expressed his regret that familiarization meeting was being postponed due to the workload of the President of the Constitutional Court.
Mr. Gagik Harutyunyan briefed the newly appointed Ambassador with the history of the Constitutional Court and the peculiarities of its functions, after, on the guest's request, thoroughly introduced the process of constitutional reforms in Armenia and further actions.
Strengthening the ties between the Embassy of the United States and the RA Constitutional Court was mutually emphasized and arrangement on further cooperation was reached.