ԱՐՄԱՆ ԴԻԼԱՆՅԱՆՆ ԸՆԴՈՒՆԵԼ Է ՀԱՅԿԱԿԱՆ ՊԵՏԱԿԱՆ ՄԱՆԿԱՎԱՐԺԱԿԱՆ ՀԱՄԱԼՍԱՐԱՆԻ ՈՒՍԱՆՈՂՆԵՐԻՆ
2022 թվականի մարտի 30-ին Սահմանադրական դատարանի նախագահ Արման Դիլանյանն ընդունել է Խաչատուր Աբովյանի անվան հայկական պետական մանկավարժական համալսարանի  պատմության և հասարակագիտության ֆակուլտետի ուսանողներին, որոնք ճանաչողական այց էին կատարել Բարձր դատարան:
Նիստերի դահլիճում ողջունելով ուսանողներին՝ Արման Դիլանյանը պատասխանել է ուսանողներին հետաքրքրող հարցերին, որոնք մասնավորապես վերաբերել են Սահմանադրական դատարանի սահմանադրական առաքելությանը և լիազորությունների շրջանակին, կառուցվածքին, դիմումների քննությանը, ինչպես նաև պետական կառավարման համակարգում դատական իշխանության դերին:

ARMAN DILANYAN HOSTED THE STUDENTS OF ARMENIAN STATE PEDAGOGICAL UNIVERSITY
On 30 March 2022, President of the Constitutional Court Arman Dilanyan hosted the students of the Faculty of History and Social Science of the Armenian State Pedagogical University after Khachatur Abovyan, who paid a study visit to the High Court.
Welcoming the students at the courtroom, Arman Dilanyan answered the students' questions, which particularly related to the constitutional mission of the Constitutional Court, its scope of powers, structure, procedures for examination of applications, as well as the role of the judiciary in the state administration system.