ԱՐՄԱՆ ԴԻԼԱՆՅԱՆՆ ԸՆԴՈՒՆԵԼ Է ՀԱՅԿԱԿԱՆ ՊԵՏԱԿԱՆ ՄԱՆԿԱՎԱՐԺԱԿԱՆ ՀԱՄԱԼՍԱՐԱՆԻ ՈՒՍԱՆՈՂՆԵՐԻՆ
2022 թվականի մարտի 30-ին Սահմանադրական դատարանի նախագահ Արման Դիլանյանն ընդունել է Խաչատուր Աբովյանի անվան հայկական պետական մանկավարժական համալսարանի  պատմության և հասարակագիտության ֆակուլտետի ուսանողներին, որոնք ճանաչողական այց էին կատարել Բարձր դատարան:
Նիստերի դահլիճում ողջունելով ուսանողներին՝ Արման Դիլանյանը պատասխանել է ուսանողներին հետաքրքրող հարցերին, որոնք մասնավորապես վերաբերել են Սահմանադրական դատարանի սահմանադրական առաքելությանը և լիազորությունների շրջանակին, կառուցվածքին, դիմումների քննությանը, ինչպես նաև պետական կառավարման համակարգում դատական իշխանության դերին:

АРМАН ДИЛАНЯН ПРИНЯЛ СТУДЕНТОВ АРМЯНСКОГО ГОСУДАРСТВЕННОГО ПЕДАГОГИЧЕСКОГО УНИВЕРСИТЕТА
30 марта 2022 года Председатель Конституционного Суда Арман Диланян принял студентов факультета истории и обществоведения Армянского государственного педагогического университета имени Хачатура Абовяна, посетивших Высокий суд с целью ознакомления.
Поприветствовав студентов в зале заседаний Суда, Арман Диланян ответил на интересующие их вопросы, в частности, относительно конституционной миссии и круга полномочий Суда, его структуры, процесса рассмотрения обращений, а также роли судебной власти в системе государственного управления.