12 հոկտեմբերի 2017թ.
Հոկտեմբերի 12-ին ՀՀ սահմանադրական դատարանի նախագահ Գ. Հարությունյանն ընդունեց Հայաստանում Բրազիլիայի Դաշնային Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Էդսոն Մարինյո Դուարտե Մոնտեյրոին:
Դեսպանը հանգամանալից ներկայացրեց երկկողմանի կապերի զարգացման ուղղությամբ իր պաշտոնավարման տարիների ընթացքում կատարած աշխատանքները, շնորհակալություն հայտնեց աջակցության համար:
Դեսպանի խնդրանքով պարոն Հարությունյանը ներկայացրեց սահմանադրաիրավական բարեփոխումների ընթացքը Հայաստանի Հանրապետությունում, կարեւորեց Բրազիլիայի Գերագույն դատարանի ու ՀՀ սահմանադրական դատարանի համագործակցությունն ու հետագա զարգացումը, դեսպանին հաջողություններ մաղթեց նրա նոր աշխատանքում:

ПРОЩАЛЬНЫЙ ВИЗИТ ПОСЛА БРАЗИЛИИ
12 октября Председатель Конституционного Суда РА Г. Арутюнян принял Чрезвычайного и Полномочного Посла Федеративной Республики Бразилия в Республике Армения Эдсона Мариньо Дуарте Монтейро.
Посол представил проведенную в годы его пребывания в Армении работу по развитию двусторонних отношений, поблагодарил за содействие.
По просьбе Посла господин Арутюнян ознакомил его с ходом конституционно-правовых реформ в Республике Армения, обозначил сотрудничество Верховного Суда Бразилии и Конституционного Суда Армении и его дальнейшее развитие, пожелал Послу успехов в дальнейшей деятельности.