12 հոկտեմբերի 2017թ.
Հոկտեմբերի 12-ին ՀՀ սահմանադրական դատարանի նախագահ Գ. Հարությունյանն ընդունեց Հայաստանում Բրազիլիայի Դաշնային Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Էդսոն Մարինյո Դուարտե Մոնտեյրոին:
Դեսպանը հանգամանալից ներկայացրեց երկկողմանի կապերի զարգացման ուղղությամբ իր պաշտոնավարման տարիների ընթացքում կատարած աշխատանքները, շնորհակալություն հայտնեց աջակցության համար:
Դեսպանի խնդրանքով պարոն Հարությունյանը ներկայացրեց սահմանադրաիրավական բարեփոխումների ընթացքը Հայաստանի Հանրապետությունում, կարեւորեց Բրազիլիայի Գերագույն դատարանի ու ՀՀ սահմանադրական դատարանի համագործակցությունն ու հետագա զարգացումը, դեսպանին հաջողություններ մաղթեց նրա նոր աշխատանքում:

FAREWELL VISIT OF AMBASSADOR OF BRAZIL
On October 12, G. Harutyunyan, President of the RA Constitutional Court hosted H.E. Edson Marinho Duarte Monteiro, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Federal Republic of Brazil to Armenia.
The Ambassador presented the activities carried out during his stay in Armenia for developing bilateral relations and thanked for assistance.
At the request of the Ambassador, Mr Harutyunyan presented the process of constitutional reforms in the Republic of Armenia, as well as highlighted the cooperation and further development of the Brazil Supreme Federal Court and the RA Constitutional Court. Mr.Harutyunyan wished the Ambassador success in his further activity.