ՉԵԽԻԱՅԻ ՊԱՏՎԻՐԱԿՈՒԹՅՈՒՆՆ ԱՅՑԵԼԵՑ ԾԻԾԵՌՆԱԿԱԲԵՐԴ
Հունիսի 3-ին ՀՀ սահմանադրական դատարանի հրավերով Հայաստանում գտնվող Չեխիայի սահմանադրական դատարանի նախագահ Պավել Ռիխետսկու գլխավորած պատվիրակությունն այցելեց Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր։
Անմար կրակի մոտ ծաղիկներ դնելուց հետո պատվիրակությունն եղավ Ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտում, ծանոթացավ ցուցանմուշներին։ Չեխիայի սահմանադրական դատարանի նախագահ Պավել Ռիխետսկին գրառում կատարեց թանգարանի հուշամատյանում։
Հայաստան այցի ընթացքում Չեխիայի սահմանադրական դատարանի պատվիրակությունն այցելեց Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածին, Զվարթնոց Տաճար, Կոմիտասի թանգարան-ինստիտուտ, Սեւանա լիճ։ Հանդիպումներ ունեցավ Երեւանի պետական համալսարանի իրավաբանական ֆակուլտետում, ՀՀ վճռաբեկ դատարանում։
Հունիսի 4-ին ՀՀ սահմանադրական դատարանի նախագահ Գագիկ Հարությունյանի անունից պաշտոնական ընդունելությամբ ավարտվեց Չեխիայի սահմանադրական դատարանի պատվիրակության այցը Հայաստան։

THE CZECH DELEGATION VISITED TSITSERNAKABERD
On June 3, the delegation leaded by the President of Czech Constitutional Court Mr. Pavel Rychetský visited Tsitsernakaberd Memorial Complex of the Armenian Genocide.
Members of the delegation put flowers at the eternal fire, visited the Armenian Genocide museum-institute and became familiar with the exhibit. President of the Czech Constitutional Court Mr. Pavel Rychetský left a note at the memory book of honorary guests.
During the visit to Armenia, members of the delegation from Czech Constitutional Court visited Mother See of Holy Etchmiadzin, Zvartnots Temple, Komitas Museum-Institute and Lake Sevan. Members of the delegation also had meetings at Yerevan State University and the RA Court of Cassation.
On June 4, the visit of the delegation from Czech Constitutional Court ended with official reception hosted by Mr. Gagik Harutyunyan, the President of the RA Constitutional Court.