ՖԻԼԻՊ ԲՈՒԱՅԻԱՆ ՀՀ ՍԴ-ՈՒՄ
Հոկտեմբերի 19-ին ՀՀ սահմանադրական դատարանի նախագահ Գ. Հարությունյանն ընդունեց Եվրոպայի խորհրդի մարդու իրավունքների և իրավունքի գերակայության գլխավոր տնօրինության գլխավոր տնօրեն Ֆիլիպ Բուայիային, ով Հայաստանում է ՀՀ սահմանադրական դատարանի հրավերով՝ մասնակցելու երեւանյան միջազգային խորհրդաժողովին:
Զրուցակիցները քննարկեցին կոնֆերանսի կազմակերպման, «Սահմանադրական Մշակույթ» միջազգային վերլուծական կենտրոնի հիմնադրման, Հայաստանի Հանրապետությունում սահմանադրական բարեփոխումներից հետո իրականացվող օրենսդրական բարեփոխումների եւ ՀՀ սահմանադրական դատարանի գործունեության հետ կապված մի շարք հարցեր:
Պարոն Բուայիան վերահաստատեց Հայաստանի Հանրապետությունում իրավական ոլորտում ընթացող բարփոխումներին ակտիվորեն աջակցելու Եվրոպայի խորհրդի պատրաստակամությունը:

PHILIPPE BOILLAT AT THE RA CONSTITUTIONAL COURT
On October 19, G. Harutyunyan, President of the RA Constitutional Court hosted Philippe Boillat, Director General of Human Rights and Rule of Law, Council of Europe. Mr. Boillat was invited by the RA Constitutional Court to participate in Yerevan International Conference.
Mr. Harutyunyan and Mr. Boillat touched upon the issues of organization of the Conference, establishment of International Analytical Center “Constitutional Culture”, legislative reforms in the Republic of Armenia after constitutional reforms, as well as the activities of the RA Constitutional Court.
Mr. Boillat once again affirmed the readiness of the Council of Europe for active promotion in legal reforms in the Republic of Armenia.