ՖԻԼԻՊ ԲՈՒԱՅԻԱՆ ՀՀ ՍԴ-ՈՒՄ
Հոկտեմբերի 19-ին ՀՀ սահմանադրական դատարանի նախագահ Գ. Հարությունյանն ընդունեց Եվրոպայի խորհրդի մարդու իրավունքների և իրավունքի գերակայության գլխավոր տնօրինության գլխավոր տնօրեն Ֆիլիպ Բուայիային, ով Հայաստանում է ՀՀ սահմանադրական դատարանի հրավերով՝ մասնակցելու երեւանյան միջազգային խորհրդաժողովին:
Զրուցակիցները քննարկեցին կոնֆերանսի կազմակերպման, «Սահմանադրական Մշակույթ» միջազգային վերլուծական կենտրոնի հիմնադրման, Հայաստանի Հանրապետությունում սահմանադրական բարեփոխումներից հետո իրականացվող օրենսդրական բարեփոխումների եւ ՀՀ սահմանադրական դատարանի գործունեության հետ կապված մի շարք հարցեր:
Պարոն Բուայիան վերահաստատեց Հայաստանի Հանրապետությունում իրավական ոլորտում ընթացող բարփոխումներին ակտիվորեն աջակցելու Եվրոպայի խորհրդի պատրաստակամությունը:

ФИЛИПП БУАЙЯ В КС РА
19 октября Председатель Конституционного Суда РА Г. Арутюнян принял Генерального директора Генерального директората по правам человека и верховенству права Совета Европы Филиппа Буайя, находившегося в Армении по приглашению Конституционного Суда РА для участия в Ереванской международной конференции.
Стороны обсудили ряд вопросов в связи с организацией Конференции, учреждением Международного аналитического центра “Конституционная культура”, осуществляемыми после конституционных реформ в Республике Армения законодательными изменениями и деятельностью Конституционного Суда РА.
Господин Буайя вновь подтвердил готовность Совета Европы оказать активное содействие реформам в правовой сфере Республики Армения.