29 սեպտեմբերի 2022թ.
2022 թվականի սեպտեմբերի 29-ին ՀՀ Սահմանադրական դատարանի աշխատակազմի և ՀՀ Գիտությունների ազգային ակադեմիայի Փիլիսոփայության, սոցիոլոգիայի և իրավունքի ինստիտուտի միջև կնքվել է համագործակցության հուշագիր իրավագիտության բնագավառում գիտահետազոտական համագործակցության զարգացման վերաբերյալ:
Նոր համագործակցության հուշագրի շրջանակներում նախատեսվում է իրականացնել գիտահետազոտական սեմինարների, քննարկումների, թեմատիկ դասախոսությունների, կլոր-սեղան հանդիպումների ու գիտաժողովների համատեղ կազմակերպում: Սահմանադրական դատարանի աշխատակազմը նաև կցուցաբերի օժանդակություն ՀՀ ԳԱԱ Փիլիսոփայության, սոցիոլոգիայի և իրավունքի ինստիտուտի ասպիրանտներին, հայցորդներին, դոկտորանտներին և գիտաշխատողներին իրենց հետազոտական աշխատանքների իրականացման համար՝ տրամադրելով մասնագիտական արդի գրականություն և անհրաժեշտ խորհրդատվություն:

НОВЫЙ МЕМОРАНДУМ О СОТРУДНИЧЕСТВЕ
29 сентября 2022 года между Конституционным Судом РА и Институтом философии, социологии и права Национальной академии наук РА был подписан Меморандум о развитии научно-исследовательского сотрудничества в области юриспруденции.
В рамках нового меморандума о сотрудничестве планируется совместная организация научно-исследовательских семинаров, дискуссий, тематических лекций, круглых столов и научных конференций. Аппарат Конституционного Суда также окажет содействие в осуществлении исследовательских работ аспирантам, соискателям, докторантам и научным работникам Института философии, социологии и права НАН РА посредством предоставления им актуальной профессиональной литературы и необходимой консультации.