29 սեպտեմբերի 2022թ.
2022 թվականի սեպտեմբերի 29-ին ՀՀ Սահմանադրական դատարանի աշխատակազմի և ՀՀ Գիտությունների ազգային ակադեմիայի Փիլիսոփայության, սոցիոլոգիայի և իրավունքի ինստիտուտի միջև կնքվել է համագործակցության հուշագիր իրավագիտության բնագավառում գիտահետազոտական համագործակցության զարգացման վերաբերյալ:
Նոր համագործակցության հուշագրի շրջանակներում նախատեսվում է իրականացնել գիտահետազոտական սեմինարների, քննարկումների, թեմատիկ դասախոսությունների, կլոր-սեղան հանդիպումների ու գիտաժողովների համատեղ կազմակերպում: Սահմանադրական դատարանի աշխատակազմը նաև կցուցաբերի օժանդակություն ՀՀ ԳԱԱ Փիլիսոփայության, սոցիոլոգիայի և իրավունքի ինստիտուտի ասպիրանտներին, հայցորդներին, դոկտորանտներին և գիտաշխատողներին իրենց հետազոտական աշխատանքների իրականացման համար՝ տրամադրելով մասնագիտական արդի գրականություն և անհրաժեշտ խորհրդատվություն:

NEW MEMORANDUM OF COOPERATION
On 29 September 2022, the Staff of the Constitutional Court of the Republic of Armenia and the Institute of Philosophy, Sociology and Law of the National Academy of Sciences of the Republic of Armenia signed the Memorandum of Cooperation on the development of research cooperation in the field of jurisprudence.
Within the new memorandum of cooperation framework, the parties agreed to convene joint research seminars, discussions, thematic lectures, round-table meetings, and scientific conferences. The Staff of the Constitutional Court will also support the postgraduate students, Ph.D. researchers, doctoral students, and other researchers of the Institute of Philosophy, Sociology and Law of the National Academy of Sciences of the Republic of Armenia, providing up-to-date professional literature and necessary advicing.