ՀԱՐԳԱՆՔԻ ՏՈՒՐՔ ՌԱՖՍԱՆՋԱՆԻԻ ՄԱՀՎԱՆ ԿԱՊԱԿՑՈՒԹՅԱՄԲ
Հունվարի 10-ին ՀՀ սահմանադրական դատարանի նախագահ Գ. Հարությունյանն այցելեց Հայաստանում Իրանի Իսլամական Հանրապետության դեսպանատուն՝ հարգանքի տուրք մատուցելու Իրանի նախկին նախագահ Ալի Աքբար Հաշեմի Ռաֆսանջանիի հիշատակին:
Գ. Հարությունյանը, ով ժամանակին որպես ՀՀ փոխնախագահ ղեկավարել է հայ-իրանական կապերի զարգացման միջպետական հանձնաժողովը, պաշտոնական մի շարք հանդիպումներ է ունեցել պարոն Ռաֆսանջանիի հետ, շատ բարձր է գնահատում նրա դերը հայ-իրանական հարաբերությունների սկզբնավորման ու ամրապնդման գործում:
Դեսպանատան հուշամատյանում պարոն Հարությունյանը թողեց հետեւյալ գրառումը.
«Իմ խորին վշտակցությունն եմ հայտնում պետական իմաստուն գործիչ, մեծահարգ պարոն Ռաֆսանջանիի մահվան կապակցությամբ, ում հետ պատիվ եմ ունեցել բազմաթիվ անգամ հանդիպել՝ դնելով մեր երկրների բարեկամական կապերի հաստատման ու զարգացման հիմնաքարերը»:

PAYING RESPECT TO AKBAR HASHEMI RAFSANJANI
On January 10, G. Harutyunyan, President of the Constitutional Court of the Republic of Armenia visited the Embassy of Islamic Republic of Iran in Armenia to pay respect to the memory of Akbar Hashemi Rafsanjani, former President of Iran.
G. Harutyunyan, who was the vice president the inter-governmental committee on development of Armenian-Iranian relations and had several official meetings with Mr. Rafsanjani, greatly appreciates his role in the formation and strengthening of the Armenian-Iranian relations.
Mr. Harutyunyan made the following note in the book of condolence of the Embassy:
"I express my deepest condolences on the occasion of the death of Mr. Rafsanjani, who was a wise state leader, and I was honoured to meet with him many times building cornerstones for the establishment and development of friendly relations between our countries”.