ՀԱՅ-ՆԻԴԵՐԼԱՆԴԱԿԱՆ ՀԱՄԱՏԵՂ ԾՐԱԳՐԻ ԱՄՓՈՓԻՉ ՄԻՋՈՑԱՌՈՒՄ
2022 թվականի օգոստոսի 31-ին տեղի է ունեցել Սահմանադրական դատարանի նախաձեռնությամբ, Հայաստանի Հանրապետությունում Նիդերլանդների Թագավորության դեսպանության կողմից ֆինանսավորվող և Եվրասիա համագործակցություն հիմնադրամի կողմից իրականացվող «Հայաստանի Հանրապետության սահմանադրական դատարանի հաղորդակցման ռազմավարության և մասնագիտական կարողությունների ընդլայնում» մեկամյա ծրագրի ամփոփիչ միջոցառումը:
Իր ողջույնի խոսքում Սահմանադրական դատարանի նախագահ Արման Դիլանյանը կարևորել է նմանօրինակ ոլորտային ծրագրերի իրականացումը՝ արժևորելով միջազգային գործընկերների և քաղաքացիական հասարակության կառուցողական ներգրավվածությունը դատաիրավական ոլորտի բարեփոխումներում: Իր հերթին Հայաստանի Հանրապետությունում Նիդերլանդների Թագավորության արտակարգ և լիազոր դեսպան Նիկոլաս Սխերմերսը ողջունել է Սահմանադրական դատարանում ընթացող ներքին ինստիտուցիոնալ բարեփոխումները և դեսպանության անունից պատրաստակամություն է հայտնել հետագայում ևս աջակցություն ցուցաբերել Բարձր դատարանի նախաձեռնություններին ու ծրագրերին:
Այնուհետև Եվրասիա համագործակցություն հիմնադրամի ներկայացուցիչները ներկայացրել են «Հայաստանի Հանրապետության սահմանադրական դատարանի հաղորդակցման ռազմավարության և մասնագիտական կարողությունների ընդլայնում» ծրագրային վերջնարդյունքներն ու ամփոփիչ առաջարկությունների փաթեթը:

CLOSING EVENT OF THE ARMENIAN-DUTCH JOINT PROJECT
On 31 August 2022, the closing event of a one-year project "Enhancement of the Communication Strategy and Professional Media Relations Capacities of the Constitutional Court of Armenia", organized upon the initiative of the Constitutional Court, with the funding of the Embassy of the Kingdom of the Netherlands in the Republic of Armenia and implemented by the Eurasia Partnership Foundation, took place.
In his welcoming remarks, the President of the Constitutional Court Arman Dilanyan highlighted the implementation of such sectorial projects, highly assessing the constructive engagement of the international partners and civil society organizations in the judiciary reforms. In his turn, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Kingdom of the Netherlands to the Republic of Armenia H.E. Nicholas Schermers, commended the ongoing internal institutional reforms implemented at the Constitutional Court, as well as extended the willingness on behalf of the Embassy to further support the initiatives and projects of the High Court.
The representatives of the Eurasia Partnership Foundation presented the final outcomes and the set of concluding recommendations of the "Enhancement of the Communication Strategy and Professional Media Relations Capacities of the Constitutional Court of Armenia" project.