ՀՀ ՍԱՀՄԱՆԱԴՐԱԿԱՆ ԴԱՏԱՐԱՆԻ ՆԱԽԱԳԱՀԻ ՀՐԱՎԵՐՈՎ ՀԱՅԱՍՏԱՆՈՒՄ ԳՏՆՎՈՂ ԻՀ ԴԱՇՆԱՅԻՆ ԳԵՐԱԳՈՒՅՆ ԴԱՏԱՐԱՆԻ ՊԱՏՎԻՐԱԿՈՒԹՅԱՆՆ ԸՆԴՈՒՆԵԼ Է ՀՀ ՎԱՐՉԱՊԵՏԸ
ՀՀ Սահմանադրական դատարանի նախագահ Արման Դիլանյանի հրավերով պաշտոնական այցով Երևանում գտնվող Իրաքի Հանրապետության Դաշնային գերագույն դատարանի նախագահ Ջասիմ Մուհամմադ Աբուդի գլխավորած պատվիրակությանն ընդունել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։ Հանդիպմանը մասնակցել է նաև ՀՀ Սահմանադրական դատարանի նախագահ Արման Դիլանյանը:
Հանդիպման ընթացքում կարևորվել է Հայաստանի Հանրապետության և Իրաքի Հանրապետության միջև սահմանադրական արդարադատության և ընդհանրապես արդարադատության ոլորտում համագործակցության զարգացումը:

НАХОДЯЩУЮСЯ В АРМЕНИИ ПО ПРИГЛАШЕНИЮ ПРЕДСЕДАТЕЛЯ КОНСТИТУЦИОННОГО СУДА РА ДЕЛЕГАЦИЮ ФЕДЕРАЛЬНОГО ВЕРХОВНОГО СУДА РЕСПУБЛИКИ ИРАК ПРИНЯЛ ПРЕМЬЕР-МИНИСТР РА
Находящуюся с официальным визитом в Ереване по приглашению Председателя Конституционного Суда РА Армана Диланяна делегацию Федерального Верховного суда Республики Ирак, возглавляемую Председателем Джассимом Мухаммадом Абудом, принял Премьер-министр РА Никол Пашинян. Во встрече участвовал также Председатель Конституционного Суда РА Арман Диланян.
В ходе встречи была отмечена важность развития сотрудничества между Республикой Армения и Республикой Ирак в сфере правосудия, в частности в сфере конституционного правосудия.
С подробностями встречи с Премьер-министром РА можно ознакомиться на официальном сайте Правительства по следующей ссылке: