ՀՀ ՍԴ ՆԱԽԱԳԱՀԸ ԿՄԵԿՆԻ ՎԵՆԵՏԻԿ
Մարտի 18-ին ՀՀ սահմանադրական դատարանի նախագահ, Եվրախորհրդի «Ժողովրդավարություն՝ իրավունքի միջոցով» եվրոպական հանձնաժողովի (Վենետիկի հանձնաժողով) բյուրոյի անդամ Գագիկ Հարությունյանը կմասնակցի Վենետիկի հանձնաժողովի լիագումար նիստին եւ Սահմանադրական դատարանների համաշխարհային կոնգրեսի բյուրոյի նիստերին։
Աշխատանքային հանդիպումների շրջանակներում Վենետիկի հանձնաժողովի փորձագետների հետ կհամաձայնեցնի Երեւանում կայանալիք հանդիպման ժամանակացույցը՝ Հայաստանի Հանրապետության սահմանադրական բարեփոխումների հետ կապված հարցերի վերաբերյալ։
Մարտի 21-ին Գ. Հարությունյանը, որպես Սահմանադրական դատարանների համաշխարհային կոնգրեսի բյուրոյի նախագահ, կնախագահի Սահմանադրական իրավունքի համաշխարհային կոնգրեսի բյուրոյի նիստը, որտեղ քննարկվելու են 10-ից ավելի հարցեր, եւ, մասնավորապես, որոշվելու են 4-րդ Կոնգրեսի հրավիրման վայրն ու թեմատիկան, ինչպես նաեւ կանոնադրական փոփոխություններին առնչվող հարցեր։

PRESIDENT OF THE CONSTITUTIONAL COURT OF THE REPUBLIC OF ARMENIA WILL DEPART FOR VENICE
On March 18, the President of the Constitutional Court of the Republic of Armenia Mr. Gagik Harutyunyan, the member of the Bureau of the European Commission for Democracy through Law of the Council of Europe (the Venice Commission) will participate in the Plenary Session of the Venice Commission and the Sessions of the Bureau of the World Conference on Constitutional Justice.
In the framework of meetings, Mr. Harutyunyan will coordinate the meeting schedule in Yerevan concerning constitutional reforms in the Republic of Armenia with the experts of the Venice Commission.
On March 21, as the Chair of the Bureau of the World Conference on Constitutional Justice, Mr. Harutyunyan will preside at the World Conference on Constitutional Justice, and dozens of issues will be discussed, in particular, the venue and the agenda of the 4th Congress, as well as issues relating the amendments to the regulation.