ՀՀ ՍԴ ՆԱԽԱԳԱՀԸ ԿՄԵԿՆԻ ՎԵՆԵՏԻԿ
Մարտի 18-ին ՀՀ սահմանադրական դատարանի նախագահ, Եվրախորհրդի «Ժողովրդավարություն՝ իրավունքի միջոցով» եվրոպական հանձնաժողովի (Վենետիկի հանձնաժողով) բյուրոյի անդամ Գագիկ Հարությունյանը կմասնակցի Վենետիկի հանձնաժողովի լիագումար նիստին եւ Սահմանադրական դատարանների համաշխարհային կոնգրեսի բյուրոյի նիստերին։
Աշխատանքային հանդիպումների շրջանակներում Վենետիկի հանձնաժողովի փորձագետների հետ կհամաձայնեցնի Երեւանում կայանալիք հանդիպման ժամանակացույցը՝ Հայաստանի Հանրապետության սահմանադրական բարեփոխումների հետ կապված հարցերի վերաբերյալ։
Մարտի 21-ին Գ. Հարությունյանը, որպես Սահմանադրական դատարանների համաշխարհային կոնգրեսի բյուրոյի նախագահ, կնախագահի Սահմանադրական իրավունքի համաշխարհային կոնգրեսի բյուրոյի նիստը, որտեղ քննարկվելու են 10-ից ավելի հարցեր, եւ, մասնավորապես, որոշվելու են 4-րդ Կոնգրեսի հրավիրման վայրն ու թեմատիկան, ինչպես նաեւ կանոնադրական փոփոխություններին առնչվող հարցեր։

ПРЕДСЕДАТЕЛЬ КС РА ОТБЫЛ В ВЕНЕЦИЮ
18 марта Председатель Конституционного Суда РА, член Бюро Европейской комиссии «За демократию через право» Совета Европы (Венецианская комиссия) Г. Арутюнян примет участие в пленарном заседании Венецианской комиссии и заседаниях Бюро Всемирного конгресса конституционных судов.
В рамках рабочих встреч Г. Арутюнян согласует с экспертами Венецианской комиссии график предстоящей в Ереване встречи по вопросам конституционных реформ в Республике Армения.
21 марта Г. Арутюнян в качестве Председателя Бюро Всемирного конгресса конституционных судов будет председательствовать на заседании Бюро Всемирного конгресса конституционных судов, в повестку которого включены более десяти вопросов, в том числе вопросы темы и места проведения IV Конгресса, а также вопросы, касающиеся уставных изменений.