Նոյեմբերի 19-ին ՀՀ սահմանադրական դատարանի նախագահ Գ. Հարությունյանն ընդունեց Թավիդյան հիմնադրամի եւ Ֆլետչերի դիվանագիտության դպրոցի պատվիրակությանը:
Ամերիկյան կողմիցի պատվիրակության կազմում էին Թավիդյան հիմնադրամի նախագահ պարոն Ասո Թավիդյանը, Թավիդյան հիմնադրամի փոխնախագահ տիկին Ջոյս Բարսամը, Ֆլետչերի իրավունքի եւ դիվանագիտության դպրոցի դեկան պարոն Ջեյմս Ստավրիդիսը եւ Ֆլետչերի իրավունքի եւ դիվանագիտության դպրոցի պրոֆեսոր Ռիչարդ Շուլցը:
Պարոն Հարությունյանը հյուրերին հանգամանորեն ներկայցրեց ՀՀ ՍԴ գործառույթները եւ դերակատարումը ՀՀ իրավական համակարգում:
Երկուստեք կարեւորվեց ՀՀ ՍԴ-ի եւ Ֆլետչերի իրավունքի եւ դիվանագիտության դպրոցի միջեւ հետագա համագործակցության եւ գիտական փոխգործակցության անհրաժեշտությունը:

GUESTS OF THE CONSTITUTIONAL COURT
On November 19, G. Harutyunyan, President of the Constitutional Court received the delegation of Tavidyan Family Foundation and Fletcher School of Law and Diplomacy.
The American delegation was comprised of Mr. Aso Tavidyan, President of Tavidyan Family Foundation, Mrs. Joyce Barsam, Vice President Tavidyan Family Foundation, James Stavridis, dean of the Fletcher School of Law and Diplomacy and Professor Richard Schultz, Professor at the Fletcher School of Law and Diplomacy.
Mr. Harutyunyan presented the guests the functions and role of the Constitutional Court in the legal system of the Republic of Armenia.
Both parties highlighted the necessity of further interaction and need of scientific cooperation between the Constitutional Court and the Fletcher School of Law and Diplomacy.