Նոյեմբերի 19-ին ՀՀ սահմանադրական դատարանի նախագահ Գ. Հարությունյանն ընդունեց Թավիդյան հիմնադրամի եւ Ֆլետչերի դիվանագիտության դպրոցի պատվիրակությանը:
Ամերիկյան կողմիցի պատվիրակության կազմում էին Թավիդյան հիմնադրամի նախագահ պարոն Ասո Թավիդյանը, Թավիդյան հիմնադրամի փոխնախագահ տիկին Ջոյս Բարսամը, Ֆլետչերի իրավունքի եւ դիվանագիտության դպրոցի դեկան պարոն Ջեյմս Ստավրիդիսը եւ Ֆլետչերի իրավունքի եւ դիվանագիտության դպրոցի պրոֆեսոր Ռիչարդ Շուլցը:
Պարոն Հարությունյանը հյուրերին հանգամանորեն ներկայցրեց ՀՀ ՍԴ գործառույթները եւ դերակատարումը ՀՀ իրավական համակարգում:
Երկուստեք կարեւորվեց ՀՀ ՍԴ-ի եւ Ֆլետչերի իրավունքի եւ դիվանագիտության դպրոցի միջեւ հետագա համագործակցության եւ գիտական փոխգործակցության անհրաժեշտությունը:

19 ноября Председатель Конституционного Суда РА Г. Арутюнян принял делегацию Фонда Тавидяна и Школы права и дипломатии имени Флетчера.
В состав делегации вошли Президент Фонда Тавидяна господин Асо Тавидян, вице-Президент Фонда Тавидяна госпожа Джойс Барсам, декан Школы права и дипломатии имени Флетчера господин Джеймс Ставридис и профессор Школы права и дипломатии имени Флетчера господим Ричард Шулц. Господин Арутюнян подробно ознакомил гостей с функциями Конституционного Суда РА и его ролью в правовой системе РА.
Обе стороны обозначили необходимость дальнейшего сотрудничества и научного взаимодействия между Конституционным Судом РА и Школой права и дипломатии имени Флетчера.