ՀՀ Սահմանադրության ընդունման եւ ՀՀ սահմանադրական դատարանի ստեղծման 20-ամյակներին նվիրված Երեւանյան 20-րդ միջազգային խորհրդաժողովի շրջանակներում ՀՀ սահմանադրական դատարանի հրավերով Հայաստանում գտնվող Թաիլանդի Թագավորության սահմանադրական դատարանի պատվիրակությունը, ՍԴ նախագահ Նորաք Մարպրանիտի գլխավորությամբ, հյուրընկալվեց ՀՀ սահմանադրական դատարանում։
ՀՀ սահմանադրական դատարանի նախագահ Գ. Հարությունյանը դատարանի անդամներին եւ աշխատակազմին ներկայացրեց պատվիրակությանը, կարեւորեց հյուրերի այցը, որ սկիզբ է կանխորոշում երկու դատարանների առաջիկա համագործակցության։
Զրույցի ընթացքում Գ. Հարությունյանը եւ Ն. Մարպրանիտը փոխադարձաբար ծանոթացրին իրենց ղեկավարած կառույցների կառուցվածքին ու գործառույթներին, կազմեցին հետագա համագործակցության ծրագրեր։
Պարոն Մարպրանիտը շնորհակալություն հայտնեց ջերմ ընդունելության եւ պարգեւի համար, Գ. Հարությունյանին հանձնեց իր երկրի խորհրդանիշ հանդիսացող հուշանվեր։

Находящаяся в Армении по приглашению Конституционного Суда РА в рамках XX Ереванской международной конференции, посвященной 20-летию Конституции Республики Армения и 20-летию Конституционного Суда Республики Армения, делегация Конституционного Суда Королевства Таиланд во главе с Председателем КС Нураком Марпранитом посетила Конституционный Суд РА.
Председатель Конституционного Суда РА господин Г. Арутюнян представил гостям членов Конституционного Суда РА и сотрудников Аппарата, а также отметил значимость визита делегации, который станет началом дальнейшего сотрудничества между двумя Судами.
В ходе беседы и господин Г. Арутюнян, и господин Н. Марпранит ознакомили присутствующих со структурой и функциями руководимых ими Судов, составили план дальнейшего сотрудничества.
Господин Н. Марпранит выразил благодарность за теплый прием и врученную ему награду и в свою очередь преподнес господину Арутюняну памятный сувенир, являющийся символом Таиланда.