ՆՈՐԸՆՏԻՐ ԴԱՏԱՎՈՐՆԵՐ ՍԵԴԱ ՍԱՖԱՐՅԱՆԸ ԵՎ ՀՈՎԱԿԻՄ ՀՈՎԱԿԻՄՅԱՆԸ ՆԵՐԿԱՅԱՑՎԵՑԻՆ ՍԱՀՄԱՆԱԴՐԱԿԱՆ ԴԱՏԱՐԱՆԻ ԱՇԽԱՏԱԿԱԶՄԻՆ
2022 թվականի դեկտեմբերի 16-ին տեղի է ունեցել Սահմանադրական դատարանի դատավորի պաշտոնը ստանձնած նորընտիր դատավորեր Սեդա Սաֆարյանի և Հովակիմ Հովակիմյանի ներկայացումը Բարձր դատարանի դատավորներին և աշխատակազմին:
Արարողակարգային միջոցառման մեկնարկին Սահմանադրական դատարանի նախագահ Արման Դիլանյանը հանդես եկավ ողջույնի խոսքով և շնորհակալություն հայտնեց պաշտոնաթող դատավորներ Աշոտ Խաչատրյանին և Արևիկ Պետրոսյանին իրենց պաշտոնավարման ընթացքում կատարած աշխատանքի համար: Ներկայացնելով նորընտիր դատավորներին՝ Արման Դիլանյանը մաղթեց նրանց արդյունավետ պաշտոնավորում, ինչպես նաև հույս հայտնեց, որ նրանք իրենց ամենօրյա գործունեությամբ կնպաստեն մեր երկրում սահմանադրական արդարադատության, իրավունքի գերակայության և սահմանադրականության ամրապնդմանը: Իր ելույթում Սահմանադրական դատարանի նախագահն անդրադարձավ նաև դատարանում մեկնարկած ինստիտուցիոնալ բարեփոխումների ընթացքին և այդ նպատակով իրականացվող ծրագրերին ու, որպես դրանց հաջողության գրավական՝ կարևորեց թե՛ դատավորների, թե՛ աշխատակազմի գործուն մասնակցությունը նախանշված ծրագրերում:
Միջոցառման ընթացքում Սահմանադրական դատարանի նորընտիր դատավորներ Սեդա Սաֆարյանին և Հովակիմ Հովակիմյանին հանձնվեցին Սահմանադրական դատարանի դատավորի հատուկ համազգեստները՝ պատմուճանները, ինչպես նաև Սահմանադրական դատարանի դատավորի ձևաթղթերը:

NEWLY ELECTED JUSTICES SEDA SAFARYAN AND HOVAKIM HOVAKIMYAN WERE INTRODUCED TO THE STAFF OF THE CONSTITUTIONAL COURT
On 16 December 2022, the newly elected Justices of the Constitutional Court Seda Safaryan and Hovakim Hovakimyan were introduced to the Justices and the Staff of the High Court.
At the launch of the protocol event, the President of the Constitutional Court Arman Dilanyan delivered welcoming remarks and extended thankfulness to the former Justices Ashot Khachatryan and Arevik Petrosyan for their work during their tenure. While presenting the newly elected justices, Arman Dilanyan wished them a productive tenure, and also expressed hope that through their daily efforts they would contribute to the strengthening of constitutional justice, the rule of law and constitutionality in Armenia. In his speech, the President of the Constitutional Court also referred to the process of institutional reforms launched at the Court, and the projects implemented for this purpose, as well as he stressed the importance of the active engagement of both Justices and the key personnel in those projects as a key to their success.
During the event, the newly elected Justices of the Constitutional Court Seda Safaryan and Hovakim Hovakimyan were handed the special uniforms of the justices of the Constitutional Court — the robes, as well as the official letterheads of the justices of the Constitutional Court.