ՊԱՇՏՈՆԱԿԱՆ ԸՆԴՈՒՆԵԼՈՒԹՅՈՒՆ ՍԱՀՄԱՆԱԴՐԱԿԱՆ ԴԱՏԱՐԱՆԻ ՀԻՄՆԱԴՐՄԱՆ 24-ՐԴ ՏԱՐԵԴԱՐՁԻ ԱՌԹԻՎ
2020 թվականի փետրվարի 6-ին Սահմանադրական դատարանի նախագահ Հրայր Թովմասյանի կողմից դատարանում կազմակերպվել էր պաշտոնական ընդունելություն Սահմանադրական դատարանի հիմնադրման 24-րդ տարեդարձի առթիվ։ Ընդունելությանը մասնակցել են ՍԴ դատավորներն ու աշխատակազմի աշխատակիցները: Հայաստանի Հանրապետության պետական օրհներգից հետո ելույթ ունեցավ Սահմանադրական դատարանի նախագահ Հրայր Թովմասյանը: Իր ելույթում ՍԴ նախագահը, շնորհավորելով ՍԴ դատավորներին և աշխատակազմի աշխատակիցներին դատարանի հիմնադրման 24-րդ տարեդարձի առթիվ, անդրադարձ է կատարել Հայաստանի Երրորդ Հանրապետության պատմության ընթացքում դատարանի ունեցած դերակատարությանը, վերջինիս առջև ծառացած անցյալ և արդի մարտահրավերներին, և երախտիքի խոսք է հղել հիմնադրման պահից ի վեր դատարանի բոլոր դատավորներին ու նախկին նախագահին՝ սահմանադրական արդարադատության իրականացման և Սահմանադրության գերակայության պահպանման գործին իրենց նվիրման, ինչպես նաև ողջ աշխատակազմին՝ դատարանի կայացմանն ու բնականոն գործունեության ապահովմանն ուղղված ջանքերի համար:
Տոնական ընդունելության ընթացքում ՍԴ դատավորներն ու դատարանի աշխատակազմի աշխատակիցները հնարավորություն ունեցան շնորհավորանքի խոսքեր և բարեմաղթանքներ փոխանակել միմյանց հետ։

ОФИЦИАЛЬНЫЙ ПРИЕМ ПО СЛУЧАЮ 24-ЛЕТИЯ УЧРЕЖДЕНИЯ КОНСТИТУЦИОННОГО СУДА
6 февраля 2020 года Председатель Конституционного Суда Грайр Товмасян организовал официальный прием по случаю 24-летия учреждения Конституционного Суда РА. На приеме присутствовали судьи и сотрудники Аппарата КС. Прозвучал Государственный гимн Республики Армения, после которого с речью выступил Председатель Конституционного Суда РА. Грайр Товмасян поздравил судей и сотрудников Аппарата КС с 24-ой годовщиной учреждения Суда, отметил значимость его роли в истории Третьей Республики Армения, обратился к прошлым и настоящим проблемам, а также выразил признательность всем судьям и бывшему Председателю Суда за их преданность в деле осуществления конституционного правосудия и соблюдения верховенства права, а также всему коллективу за их усилия в становлении и обеспечении нормального функционирования Суда.
В ходе праздничного приема судьи и сотрудники Конституционного Суда обменялись поздравлениями и пожеланиями.