ՊԱՇՏՈՆԱԿԱՆ ԸՆԴՈՒՆԵԼՈՒԹՅՈՒՆ ՍԱՀՄԱՆԱԴՐԱԿԱՆ ԴԱՏԱՐԱՆԻ ՀԻՄՆԱԴՐՄԱՆ 24-ՐԴ ՏԱՐԵԴԱՐՁԻ ԱՌԹԻՎ
2020 թվականի փետրվարի 6-ին Սահմանադրական դատարանի նախագահ Հրայր Թովմասյանի կողմից դատարանում կազմակերպվել էր պաշտոնական ընդունելություն Սահմանադրական դատարանի հիմնադրման 24-րդ տարեդարձի առթիվ։ Ընդունելությանը մասնակցել են ՍԴ դատավորներն ու աշխատակազմի աշխատակիցները: Հայաստանի Հանրապետության պետական օրհներգից հետո ելույթ ունեցավ Սահմանադրական դատարանի նախագահ Հրայր Թովմասյանը: Իր ելույթում ՍԴ նախագահը, շնորհավորելով ՍԴ դատավորներին և աշխատակազմի աշխատակիցներին դատարանի հիմնադրման 24-րդ տարեդարձի առթիվ, անդրադարձ է կատարել Հայաստանի Երրորդ Հանրապետության պատմության ընթացքում դատարանի ունեցած դերակատարությանը, վերջինիս առջև ծառացած անցյալ և արդի մարտահրավերներին, և երախտիքի խոսք է հղել հիմնադրման պահից ի վեր դատարանի բոլոր դատավորներին ու նախկին նախագահին՝ սահմանադրական արդարադատության իրականացման և Սահմանադրության գերակայության պահպանման գործին իրենց նվիրման, ինչպես նաև ողջ աշխատակազմին՝ դատարանի կայացմանն ու բնականոն գործունեության ապահովմանն ուղղված ջանքերի համար:
Տոնական ընդունելության ընթացքում ՍԴ դատավորներն ու դատարանի աշխատակազմի աշխատակիցները հնարավորություն ունեցան շնորհավորանքի խոսքեր և բարեմաղթանքներ փոխանակել միմյանց հետ։

OFFICIAL RECEPTION FOR CELEBRATION OF 24TH ANNIVERSARY OF ESTABLISHMENT OF THE CONSTITUTIONAL COURT
On February 6, 2020, Hrayr Tovmasyan, President of the Constitutional Court, organized an official reception for celebration of the 24th anniversary of the Constitutional Court. The reception was attended by CC judges and the staff of the court. After the State Anthem of the Republic of Armenia, Hrayr Tovmasyan, President of the Constitutional Court, delivered a speech.
In his speech, the President of the Constitutional Court congratulated the judges and the staff of the court on the 24th anniversary of the establishment of the Court and underlined the role played by the Court in the history of the Third Republic of Armenia, its past and current challenges, and expressed gratitude to the judges and former president in the administration of constitutional justice and the maintenance of the constitutional order, as well as the entire staff of the court for their efforts in the establishment and smooth operation of the activity of the court.
During the festive reception, the judges of the Constitutional Court and court staff had the opportunity to exchange congratulations and best wishes with each other.