ՍԱՀՄԱՆԱԴՐԱԿԱՆ ԴԱՏԱՐԱՆ ԵՆ ԱՅՑԵԼԵԼ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ԱՄԵՐԻԿՅԱՆ ՀԱՄԱԼՍԱՐԱՆԻ ՈՒՍԱՆՈՂՆԵՐԸ
2022 թվականի ապրիլի 13-ին Սահմանադրական դատարան են այցելել Հայաստանի ամերիկյան համալսարանի ուսանողները։
Հանդիպման մեկնարկին Սահմանադրական դատարանի նախագահ Արման Դիլանյանը ողջունել է Բարձր դատարան ճանաչողական այց կատարած ուսանողներին։
Արման Դիլանյանն ուսանողներին ներկայացրել է Սահմանադրական դատարանի առաքելությունն ու Սահմանադրական դատարանում առանձին գործերի քննության և լուծման առանձնահատկությունները, ինչպես նաև պատասխանել է նրանց հետաքրքրող հարցերին։
Հանդիպման ավարտին Սահմանադրական դատարանի նախագահն ուսանողներին հորդորել է սովորել բարձր առաջադիմությամբ և ձեռք բերված գիտելիքները ծառայեցնել ի նպաստ Հայաստանի Հանրապետության։

СТУДЕНТЫ АМЕРИКАНСКОГО УНИВЕРСИТЕТА АРМЕНИИ ПОСЕТИЛИ КОНСТИТУЦИОННЫЙ СУД
В начале встречи Председатель Конституционного Суда Арман Диланян приветствовал студентов, посетивших Высокий Суд с целью ознакомления.
Арман Диланян ознакомил студентов с миссией Конституционного Суда и особенностями рассмотрения и решения отдельных дел в Конституционном Суде, ответив на интересующие их вопросы.
В завершение встречи Председатель Конституционного Суда призвал студентов прикладывать все усилия для повышения успеваемости в учебе, чтобы в дальнейшем использовать полученные знания во благо Республики Армения.