ՍԱՀՄԱՆԱԴՐԱԿԱՆ ԴԱՏԱՐԱՆԻ ԴԱՏԱՎՈՐ ԱՇՈՏ ԽԱՉԱՏՐՅԱՆԻ ԿՈՂՄԻՑ ՍԱՀՄԱՆԱԴՐԱԿԱՆ ԴԱՏԱՐԱՆԻ ՆԱԽԱԳԱՀԻ ԼԻԱԶՈՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ԺԱՄԱՆԱԿԱՎՈՐԱՊԵՍ ԿԱՏԱՐՈՒՄԸ ՍՏԱՆՁՆԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Հիմք ընդունելով Սահմանադրության 2020 թվականի հունիսի 22-ի փոփոխություններով 213-րդ հոդվածը, ինչպես նաև հաշվի առնելով այն, որ 2020 թվականի հուլիսի 22-ին հրապարակման պահից ուժի մեջ է մտել «Սահմանադրական դատարանի մասին» սահմանադրական օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին» 2020 թվականի հունիսի 30-ի ՀՕ-376-Ն սահմանադրական օրենքը, ղեկավարվելով «Սահմանադրական դատարանի մասին» ՀՀ սահմանադրական օրենքի 18-րդ հոդվածի 3-րդ մասով՝ 2020 թվականի հուլիսի 22-ից Սահմանադրական դատարանի դատավոր Աշոտ Խաչատրյանը ստանձնել է Սահմանադրական դատարանի նախագահի լիազորությունների ժամանակավորապես կատարումը՝ որպես տարիքով ավագ դատավոր:

ON THE AD INTERIM PERFORMANCE OF THE POWERS OF THE PRESIDENT OF THE CONSTITUTIONAL COURT BY ASHOT KHACHATRYAN, JUDGE OF THE CONSTITUTIONAL COURT
Based on Article 213 of the Constitution amended on June 22, 2020, as well as taking into account the amendments to the Constitutional Law "On Making Amendments and Addenda to the Constitutional Law on the Constitutional Court" of July 22, 2020 HO-376-N which entered into power upon promulgation on June 30, 2020 and guided by Article 18, Part 3 of the RA Constitutional Law on the Constitutional Court, from July 22, 2020 Ashot Khachatryan, Judge of the Constitutional Court performs ad interim powers of the President of the Constitutional Court as an eldest judge.