ՍԱՀՄԱՆԱԴՐԱԿԱՆ ԴԱՏԱՐԱՆԻ ԴԱՏԱՎՈՐ ԵՐՎԱՆԴ ԽՈՒՆԴԿԱՐՅԱՆՆ ԸՆԴՈՒՆԵԼ Է «ՀԱՅԱՍՏԱՆՈՒՄ ՖՐԱՆՍԻԱԿԱՆ ՀԱՄԱԼՍԱՐԱՆ» ՀԻՄՆԱԴՐԱՄԻ ՈՒՍԱՆՈՂՆԵՐԻՆ
2022 թվականի նոյեմբերի 18-ին Սահմանադրական դատարանի դատավոր Երվանդ Խունդկարյանն ընդունել է «Հայաստանում ֆրանսիական համալսարան» հիմնադրամի իրավագիտության ֆակուլտետի 4-րդ կուրսի ուսանողներին, որոնք Սահմանադրական դատարան են այցելել «Վարչական դատավարություն» առարկայի շրջանակում։
Այցի շրջանակում քննարկվել են վարչական դատավարությունում վճռաբեկության կարգով դատական ակտերի բողոքարկմանը, ինչպես նաև նոր կամ նոր երևան եկած հանգամանքներով դատական ակտերի վերանայմանն առնչվող մի շարք հարցեր։
Ուսանողները ծանոթացել են նաև Սահմանադրական դատարանի և Հայաստանի Հանրապետության դատական իշխանության փոխհարաբերությունների առանձնահատկություններին, ինչպես նաև Սահմանադրական դատարանի և Վճռաբեկ դատարանի լիազորությունների տարանջատմանը։

СУДЬЯ КОНСТИТУЦИОННОГО СУДА ЕРВАНД ХУНДКАРЯН ПРИНЯЛ СТУДЕНТОВ ФОНДА “ФРАНЦУЗСКИЙ УНИВЕРСИТЕТ В АРМЕНИИ”
18 ноября 2022 года судья Конституционного Суда Ерванд Хундкарян принял студентов четвертого курса юридического факультета Фонда “Французский университет в Армении”, посетивших Конституционный Суд в рамках учебной дисциплины “Административное судопроизводство”.
В ходе посещения был рассмотрен ряд вопросов в связи с обжалованием в кассационном порядке судебных актов по административным делам, а также в связи с пересмотром судебных актов по новым или вновь открывшимся обстоятельствам.
Студенты ознакомились также с особенностями взаимодействия Конституционного Суда и судебной власти Республики Армения, а также с разграничением полномочий Конституционного Суда и Кассационного Суда.