ՍԱՀՄԱՆԱԴՐԱԿԱՆ ԴԱՏԱՐԱՆԻ ՆԱԽԱԳԱՀՆ ԸՆԴՈՒՆԵԼ Է ՍԵՐԲԻԱՅԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ԱՐՏԱԿԱՐԳ ԵՎ ԼԻԱԶՈՐ ԴԵՍՊԱՆԻՆ
2022 թվականի մայիսի 17-ին Սահմանադրական դատարանի նախագահ Արման Դիլանյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Սերբիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Տատյանա Պանայոտովիչ Ցվետկովիչին:
Ողջունելով նորանշանակ դեսպանի քաղաքավարական այցը Սահմանադրական դատարան՝ Արման Դիլանյանը նշել է, որ հայ-սերբական բարեկամական հարաբերություններն ամուր հիմք են ստեղծում նաև երկու երկրների սահմանադրական դատարանների միջև փոխշահավետ համագործակցության զարգացման համար:
Այս համատեքստում երկուստեք կարևորվել է հայ-սերբական երկկողմ և բազմակողմ իրավական փոխգործակցության ամրապնդումը:

PRESIDENT OF THE CONSTITUTIONAL COURT HOSTED THE AMBASSADOR EXTRAORDINARY AND PLENIPOTENTIARY OF THE REPUBLIC OF SERBIA
On 17 May 2022, President of the Constitutional Court Mr. Arman Dilanyan hosted the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Serbia to the Republic of Armenia H.E. Mrs. Tatjana Panajotović Cvetković.
Welcoming the courtesy visit of the newly appointed Ambassador to the Constitutional Court, Arman Dilanyan noted that the friendly Armenian-Serbian relations also lay a solid foundation for the development of mutually beneficial partnership between the Constitutional Courts of the two countries.
In the given context, both sides attached importance to the strengthening of the Armenian-Serbian bilateral and multilateral legal cooperation.