ՍԱՀՄԱՆԱԴՐԱԿԱՆ ԴԱՏԱՐԱՆՈՒՄ ՀՅՈՒՐԸՆԿԱԼՎԵԼ ԵՆ ԳԵՂԱՆԻՍՏԻ ԵՎ ՔԱՍԱԽԻ ՄԻՋՆԱԿԱՐԳ ԴՊՐՈՑՆԵՐԻ ՍՈՎՈՐՈՂՆԵՐԸ
2023 թվականի նոյեմբերի 20-ին Սահմանադրական դատարանում հյուրընկալվել են Արարատի մարզի Գեղանիստի միջնակարգ դպրոցի և Կոտայքի մարզի Քասախի Ռ. Գևորգյանի անվան 1-ին միջնակարգ դպրոցի ավագ դասարանների աշակերտները, որոնց հետ հանդիպել է Սահմանադրական դատարանի նախագահ Արման Դիլանյանը։
Բարձր դատարանի նախագահը ներկայացրել է Սահմանադրական դատարանի դերը Հայաստանի Հանրապետության սահմանադրական ժողովրդավարության համակարգում, մարդու իրավունքների և իրավունքի գերակայության պաշտպանությանն ուղղված առանցքային գործառույթները, Բարձր դատարանի գործունեության առանձնահատկությունները, պատասխանել երիտասադներին հետաքրքրող մի շարք հարցերի։

КОНСТИТУЦИОННЫЙ СУД ПОСЕТИЛИ УЧАЩИЕСЯ СРЕДНИХ ШКОЛ ГЕГАНИСТА И КАСАХА
20 ноября 2023 года учащиeся старших классов села Геганист Араратской области и 1-ой средней школы имени Р. Геворгяна села Касах Котайкской области посетили Конституционный Суд. С учащимися встретился Председатель Конституционного Суда Арман Диланян.
Председатель Высокого суда рассказал учащимся о роли Конституционного Суда в системе конституционной демократии Республики Армения, ключевых функциях Суда по защите прав человека и верховенства права, особенностях деятельности Высокого суда, а также ответил на ряд интересующих учащихся вопросов.
В рамках ознакомительного визита для учащихся двух школ была проведена экскурсия по зданию Конституционного Суда.