ՍԱՀՄԱՆԱԴՐԱԿԱՆ ԴԱՏԱՐԱՆՈՒՄ ՀՅՈՒՐԸՆԿԱԼՎԵԼ ԵՆ ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ ՈՒՍԱՆՈՂԱԿԱՆ ԾՐԱԳՐԻ ՄԱՍՆԱԿԻՑՆԵՐԸ
2025 թվականի օգոստոսի 6-ին Սահմանադրական դատարանում հյուրընկալվել են Հայ-ռուսական համալսարանի և Բեռլինի Հումբոլդտի համալսարանի համագործակցության շրջանակներում իրականացվող <<Network East-West>> փոխանակման ծրագրի մասնակիցները, որոնց ընդունել է ՍԴ  անհատական դիմումների վերլուծության բաժնի վարիչ Մարինե Ավագյանը:
Այս տարվա ծրագրի թեման է՝ Իրավունքի գերակայությունը թվային դարաշրջանում (Rule of Law in Digital Era):
ՍԴ անհատական դիմումների վերլուծության բաժնի վարիչ Մարինե Ավագյանը միջազգային ծրագրի մասնակիցներին ծանոթացրել է Բարձր դատարանի գործունեությանը, պատասխանել նրանց հետաքրքրող մի շարք հարցերի:

КОНСТИТУЦИОННЫЙ СУД ПОСЕТИЛИ УЧАСТНИКИ МЕЖДУНАРОДНОЙ СТУДЕНЧЕСКОЙ ПРОГРАММЫ
6 августа 2025 года в Конституционном Суде начальник Отдела анализа индивидуальных обращений КС Марине Авагян приняла участников программы обмена “Network East-West”, реализуемой в рамках сотрудничества между Российско-Армянским университетом и Берлинским университетом имени Гумбольдта.
В этом году темой программы стало “Верховенство права в цифровую эпоху” (Rule of Law in Digital Era).
Марине Авагян ознакомила участников международной программы с деятельностью Высокого суда и ответила на ряд интересующих их вопросов.