ՍԱՀՄԱՆԱԴՐԱԿԱՆ ԴԱՏԱՐԱՆՈՒՄ ՀՅՈՒՐԸՆԿԱԼՎԵԼ ԵՆ ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ ՈՒՍԱՆՈՂԱԿԱՆ ԾՐԱԳՐԻ ՄԱՍՆԱԿԻՑՆԵՐԸ
2025 թվականի օգոստոսի 6-ին Սահմանադրական դատարանում հյուրընկալվել են Հայ-ռուսական համալսարանի և Բեռլինի Հումբոլդտի համալսարանի համագործակցության շրջանակներում իրականացվող <<Network East-West>> փոխանակման ծրագրի մասնակիցները, որոնց ընդունել է ՍԴ  անհատական դիմումների վերլուծության բաժնի վարիչ Մարինե Ավագյանը:
Այս տարվա ծրագրի թեման է՝ Իրավունքի գերակայությունը թվային դարաշրջանում (Rule of Law in Digital Era):
ՍԴ անհատական դիմումների վերլուծության բաժնի վարիչ Մարինե Ավագյանը միջազգային ծրագրի մասնակիցներին ծանոթացրել է Բարձր դատարանի գործունեությանը, պատասխանել նրանց հետաքրքրող մի շարք հարցերի:

PARTICIPANTS OF THE INTERNATIONAL STUDENT PROGRAM WERE HOSTED AT THE CONSTITUTIONAL COURT
On August 6, 2025, the participants of the Network East-West law student exchange program, implemented within the framework of cooperation between the Armenian-Russian University and Humboldt University of Berlin, visited the Constitutional Court and were hosted by Marine Avagyan, Head of the Individual Complaints Analysis Division of the Constitutional Court.
This year’s program theme is the Rule of Law in the Digital Era.
Marine Avagyan presented the activities of the High Court and touched upon a number of issues of interest to the participants of the international student program.