30 դեկտեմբերի 2020թ.
2020 թվականի դեկտեմբերի 30֊ին Սահմանադրական դատարանի նախագահ Արման Դիլանյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ռուսաստանի Դաշնության արտակարգ և լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինին:
Հանդիպման մասնակիցները մտքեր են փոխանակել Հայաստանի Հանրապետության և Ռուսաստանի Դաշնության սահմանադրական դատարանների միջև համագործակցությանն առնչվող հարցերի շուրջ: Երկուստեք կարևորվել է համագործակցության հետագա ընդլայնումը Սահմանադրական վերահսկողության մարմինների եվրասիական ընկերակցության շրջանականերում։
Դեսպան Կոպիրկինը շնորհակալություն է հայտնել ընդունելության համար և հաջողություններ մաղթել Արման Դիլանյանին իր պաշտոնավարման ընթացքում։

ПРЕДСЕДАТЕЛЬ КОНСТИТУЦИОННОГО СУДА ПРИНЯЛ ПОСЛА РОССИЙСКОЙ ФЕДЕРАЦИИ В РЕСПУБЛИКЕ АРМЕНИЯ СЕРГЕЯ КОПЫРКИНА
30 декабря 2020 года Председатель Конституционного Суда Арман Диланян принял Чрезвычайного и Полномочного Посла Российской Федерации в Республике Армения Сергея Копыркина.
Участники встречи обменялись мнениями по вопросам сотрудничества между Конституционными Судами Республики Армения и Российской Федерации. Обе стороны обозначили важность дальнейшего расширения сотрудничества в рамках Евразийской ассоциации органов конституционного контроля.