30 դեկտեմբերի 2020թ.
2020 թվականի դեկտեմբերի 30֊ին Սահմանադրական դատարանի նախագահ Արման Դիլանյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ռուսաստանի Դաշնության արտակարգ և լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինին:
Հանդիպման մասնակիցները մտքեր են փոխանակել Հայաստանի Հանրապետության և Ռուսաստանի Դաշնության սահմանադրական դատարանների միջև համագործակցությանն առնչվող հարցերի շուրջ: Երկուստեք կարևորվել է համագործակցության հետագա ընդլայնումը Սահմանադրական վերահսկողության մարմինների եվրասիական ընկերակցության շրջանականերում։
Դեսպան Կոպիրկինը շնորհակալություն է հայտնել ընդունելության համար և հաջողություններ մաղթել Արման Դիլանյանին իր պաշտոնավարման ընթացքում։

PRESIDENT OF THE CONSTITUTIONAL COURT HOSTED AMBASSADOR OF THE RUSSIAN FEDERATION TO THE REPUBLIC OF ARMENIA SERGEY KOPIRKIN
On 30 December 2020, President of the Constitutional Court Arman Dilanyan met with the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Russian Federation to the Republic of Armenia Sergey Kopirkin.
The participants of the meeting exchanged views on the issues related to the cooperation between the Constitutional Courts of the Republic of Armenia and the Russian Federation. Both sides highlighted the cooperation within the framework of the Eurasian Association of Constitutional Review Bodies.
Ambassador Kopirkin thanked for the reception and wished success to Arman Dilanyan during his tenure.