25 դեկտեմբերի 2020թ.
2020 թվականի դեկտեմբերի 24-ին Սահմանադրական դատարանի նախագահ Արման Դիլանյանն ընդունել է Հայաստանում ՄԱԿ-ի մշտական համակարգող, Զարգացման ծրագրի մշտական ներկայացուցիչ Շոմբի Շարփին:
Արման Դիլանյանը կարևորել է ՄԱԿ-ի համապարփակ աջակցությունը Հայաստանի Հանրապետության պետական կառավարման համակարգի արդիականացման, դատաիրավական ու հակակոռուպցիոն ոլորտներում իրականացվող բարեփոխումներին:
Շոմբի Շարփը շնորհակալություն է հայտնել հանդիպման հնարավորության համար և ներկայացրել է Հայաստանում ՄԱԿ-ի տարբեր կառույցների կողմից իրականացվող ծրագրերը՝ հույս հայտնելով, որ ՄԱԿ-ի Երևանյան գրասենյակի և Սահմանադրական դատարանի միջև համագործակցությունը կամրապնդվի:

ПРЕДСЕДАТЕЛЬ КОНСТИТУЦИОННОГО СУДА ПРИНЯЛ ПОСТОЯННОГО КООРДИНАТОРА ООН В АРМЕНИИ ШОМБИ ШАРПА
24 декабря 2020 года Председатель Конституционного Суда Арман Диланян принял Постоянного координатора ООН и Постоянного представителя Программы развития ООН в Армении Шомби Шарпа.
Арман Диланян обозначил всеобъемлющую поддержку ООН в вопросе модернизации системы государственного управления Республики Армения и реформ, проводимых в судебно-правовой и антикоррупционной сферах.
Шомби Шарп поблагодарил за возможность встретиться и представил программы, реализуемые различными структурами ООН в Армении, выразив надежду, что сотрудничество между офисом ООН в Ереване и Конституционным Судом будет укрепляться.