25 դեկտեմբերի 2020թ.
2020 թվականի դեկտեմբերի 24-ին Սահմանադրական դատարանի նախագահ Արման Դիլանյանն ընդունել է Հայաստանում ՄԱԿ-ի մշտական համակարգող, Զարգացման ծրագրի մշտական ներկայացուցիչ Շոմբի Շարփին:
Արման Դիլանյանը կարևորել է ՄԱԿ-ի համապարփակ աջակցությունը Հայաստանի Հանրապետության պետական կառավարման համակարգի արդիականացման, դատաիրավական ու հակակոռուպցիոն ոլորտներում իրականացվող բարեփոխումներին:
Շոմբի Շարփը շնորհակալություն է հայտնել հանդիպման հնարավորության համար և ներկայացրել է Հայաստանում ՄԱԿ-ի տարբեր կառույցների կողմից իրականացվող ծրագրերը՝ հույս հայտնելով, որ ՄԱԿ-ի Երևանյան գրասենյակի և Սահմանադրական դատարանի միջև համագործակցությունը կամրապնդվի:

PRESIDENT OF THE CONSTITUTIONAL COURT HOSTED UN RESIDENT COORDINATOR IN ARMENIA SHOMBI SHARP
On 24 December 2020, President of the Constitutional Court Arman Dilanyan hosted UN Resident Coordinator, UNDP Resident Representative in Armenia Shombi Sharp.
Arman Dilanyan attached importance to the UN’s comprehensive support for the modernization of the public administration system and the reforms implemented in the judiciary and anti-corruption spheres of the Republic of Armenia.
Shombi Sharp appreciated the opportunity of the meeting and presented the projects implemented by the various UN agencies in Armenia. He expressed the hope for an enhanced cooperation between the UN Office in Yerevan and the Constitutional Court.