ՀՐԱՅՐ ԹՈՎՄԱՍՅԱՆՆ ԸՆԴՈՒՆԵԼ Է ԵԱՀԿ ԺՀՄԻԳ ՊԱՏՎԻՐԱԿՈՒԹՅԱՆԸ
2020 թվականի մարտի 5-ին Սահմանադրական դատարանի նախագահ Հրայր Թովմասյանն ընդունել է Եվրոպայի անվտանգության և համագործակցության կազմակերպության (ԵԱՀԿ) Ժողովրդավարական հաստատությունների և մարդու իրավունքների գրասենյակի (ԺՀՄԻԳ) պատվիրակության անդամներին։
Զրուցակիցներն անդրադարձել են Հայաստանում իրականացվող դատաիրավական ոլորտի բարեփոխումներին, օրենսդրական գործընթացներին, օրենսդրության ոլորտում առկա խնդիրներին։ Պատասխանելով հյուրերի հարցերին՝ Հրայր Թովմասյանը մանրամասներ է ներկայացրել Սահմանադրական դատարանի գործունեության, վերջին ժամանակաշրջանում Սահմանադրական դատարանի շուրջ ծավալվող իրադարձությունների մասին և այլն։ Անդրադարձ է կատարվել նաև Սահմանադրության մեջ կատարվող փոփոխությունների գործընթացին, այդ հարաբերություններում Սահմանադրական դատարանի մասնակցության սահմանադրական կարգավորումներին, Սահմանադրական դատարանի բնականոն գործունեության ապահովման խնդիրներին և այլն։

On March 5, 2020, Hrayr Tovmasyan, President of the Constitutional Court hosted the members of the delegation of the Organization for Security and Cooperation in Europe (OSCE) Office for Democratic Institutions and Human Rights (ODIHR).
The interlocutors touched upon the reforms in the judicial-legal sphere of Armenia and legislative processes and challenges. In response to the guests' questions, Hrayr Tovmasyan elaborated on the activities of the Constitutional Court, the recent developments concerning the Constitutional Court and other issues. Reference was also made to the process of amendments to the Constitution, constitutional regulations for the participation of the Constitutional Court in these relations, issues of ensuring the natural functioning of the Constitutional Court, etc.