ՍԱՀՄԱՆԱԴՐԱԿԱՆ ԴԱՏԱՐԱՆԻ ՆԱԽԱԳԱՀՆ ԸՆԴՈՒՆԵԼ Է ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ ՊԱՏՎԻՐԱԿՈՒԹՅԱՆԸ
2022 թվականի ապրիլի 28-ին Սահմանադրական դատարանի նախագահ Արման Դիլանյանն ընդունել է 2021 թվականին Հայաստանի Հանրապետությունում տեղի ունեցած Ազգային ժողովի արտահերթ ընտրությունների ժամանակ դիտորդական առաքելություն իրականացրած ԵԱՀԿ Ժողովրդավարական հաստատությունների և մարդու իրավունքների գրասենյակի (ԺՀՄԻԳ) պատվիրակությանը, որի կազմում էին ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ դիտորդական առաքելության ղեկավար Յոհան Մըրֆին, ընտրական նորարարական տեխնոլոգիաների հարցերով ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ գլխավոր խորհրդատու Վլադիմիր Միսևը և ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ ընտրական հարցերով  խորհրդատու Մունյիկվա Համազիրիպին:
Ողջունելով ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ պատվիրակության անդամներին՝ Արման Դիլանյանը նշել է, որ Սահմանադրական դատարանը մեծապես արժևորում է ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ-ի գործունեությունը՝ հաշվի առնելով կազմակերպության կարևոր դերակատարումը ԵԱՀԿ տարածքում տեղի ունեցող ժողովրդավարական ու իրավական գործընթացներում։
Հանդիպման ընթացքում Արման Դիլանյանը պատասխանել է ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ պատվիրակության անդամներին հետաքրքրող հարցերին:

ПРЕДСЕДАТЕЛЬ КОНСТИТУЦИОННОГО СУДА ПРИНЯЛ ДЕЛЕГАЦИЮ БДИПЧ ОБСЕ
27 апреля 2022 года Председатель Конституционного Суда Арман Диланян принял делегацию Бюро по демократическим институтам и правам человека (БДИПЧ) ОБСЕ, осуществлявшую наблюдательную миссию во время внеочередных выборов в Национальное Собрание Республики Армения в 2021 году. В составе делегации Суд посетили глава наблюдательной миссии БДИПЧ ОБСЕ Йохан Мерфи, старший советник по новым технологиям голосования БДИПЧ ОБСЕ Владимир Мисев и советник по выборам БДИПЧ ОБСЕ Муньиква Хамазирипи.
Приветствуя членов делегации БДИПЧ ОБСЕ, Арман Диланян отметил, что Конституционный Суд высоко оценивает деятельность БДИПЧ ОБСЕ, учитывая важную роль организации в происходящих на всем пространстве ОБСЕ демократических и правовых процессах.