ՍԱՀՄԱՆԱԴՐԱԿԱՆ ԴԱՏԱՐԱՆԻ ՆԱԽԱԳԱՀՆ ԸՆԴՈՒՆԵԼ Է ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ ՊԱՏՎԻՐԱԿՈՒԹՅԱՆԸ
2022 թվականի ապրիլի 28-ին Սահմանադրական դատարանի նախագահ Արման Դիլանյանն ընդունել է 2021 թվականին Հայաստանի Հանրապետությունում տեղի ունեցած Ազգային ժողովի արտահերթ ընտրությունների ժամանակ դիտորդական առաքելություն իրականացրած ԵԱՀԿ Ժողովրդավարական հաստատությունների և մարդու իրավունքների գրասենյակի (ԺՀՄԻԳ) պատվիրակությանը, որի կազմում էին ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ դիտորդական առաքելության ղեկավար Յոհան Մըրֆին, ընտրական նորարարական տեխնոլոգիաների հարցերով ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ գլխավոր խորհրդատու Վլադիմիր Միսևը և ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ ընտրական հարցերով  խորհրդատու Մունյիկվա Համազիրիպին:
Ողջունելով ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ պատվիրակության անդամներին՝ Արման Դիլանյանը նշել է, որ Սահմանադրական դատարանը մեծապես արժևորում է ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ-ի գործունեությունը՝ հաշվի առնելով կազմակերպության կարևոր դերակատարումը ԵԱՀԿ տարածքում տեղի ունեցող ժողովրդավարական ու իրավական գործընթացներում։
Հանդիպման ընթացքում Արման Դիլանյանը պատասխանել է ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ պատվիրակության անդամներին հետաքրքրող հարցերին:

PRESIDENT OF THE CONSTITUTIONAL COURT HOSTED THE OSCE/ODIHR DELEGATION
On 28 April 2022, President of the Constitutional Court Arman Dilanyan hosted the delegation of the OSCE Office for Democratic Institutions and Human Rights (ODIHR), which conducted an observation mission during the 2021 Early Elections to the National Assembly of the Republic of Armenia. The delegation was composed of Eoghan Murphy, Head of the OSCE/ODIHR Election Observation Mission, Vladimir Misev, OSCE/ODIHR Senior Adviser on New Voting Technologies, and Munyikwa Hamadziripi, OSCE/ODIHR Election Adviser.
While welcoming the members of the OSCE/ODIHR delegation, Arman Dilanyan noted that the Constitutional Court highly appreciates the activities of the OSCE/ODIHR, taking into account the Organization’s significant role in the democratic and legal processes taking place in the OSCE space.
In the course of the meeting, Arman Dilanyan responded to the inquiries of the members of the OSCE/ODIHR delegation.